iOS 6ve iPhone 5 ‘te jailbreak ne durumda

Evet arkadaslar, eminim ki yeni iPhone 5 kullanicilari olsun iOS 6 kullanıcıları olsun bircoğunuz muhtemelen yeni bir jailbreak arayışı içindesiniz. Hele ki daha önceleri jailbreak yapmışsanız bu bekleyiş sizin için daha zor olacaktır. Çünkü bir defa jailbreak yapmışsanız artık bağımlı olmuşsunuz demektir.

iphone 5 jailbreak

Yeninesil iOS ve iPhone’lar için maalesef uzun suredir bu bekleyis sürüyor. Tabi ki de artik bu bekleyişten sıkıldınız. Bu bekleyişinizden sıkıldığınızı artik birçok kötü niyetli hacker kendi leyhlerine çevirmek niyetinde. Ortalıkta jailbreak çıktı haberlerini daha sık duymaya başladık. Aman ha, siz siz olun güvenmediğiniz site ve bağlantılardan indirdiğiniz jailbreak’lara asla itimat etmeyiniz. Çünkü art niyetli yazılım kurbanı olabilir ve bunun sonunda dolandırılan veya çeşitli zararlara uğrayan taraf siz olabilirsiniz. Bunu aklımızdan çıkarmamak gerek.

Şunu söylemeliyim ki şu an yeni bir jailbreak yok. Yani iPhone 5 kullanıyorum jailbreak indirdim, kullanıyorum gibi söylemlere itimat etmeyiniz. Ancak bazı geliştiriciler yeni iOS için jailbreak yaptıklarını ve testlerinin sürdüğünü duyurdular. Bu konuda biraz daha beklemekte fayda var. Yeni jailbreak’ların eli kulağında diyebiliriz.

Tekrar söyleyelim ki güvenmediğiniz site veya kişilerden jailbreak adına herhangi bir girişimde bulunmayın. Başımız ağrımasın. Saygılarımla…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*