ios6 jailbreak

iOs 6.1 Jailbreak

Şu ana kadar çıkan sürümlerin en sonuncusu olan iOS 6.1 Beta 3 sürümüdür. Eğer cihazınızda iOS 6.1 Beta 3 sürümü mevcutsa jailbreak işlemini sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

Redsn0w’un son sürümü olan RedSn0w 0.9.15b3 sayesinde, iPhone 3GS, iPhone 5 ve iPod Touch 4. Nesil gibi A5 öncesi işlemciye sahip cihazların tethered jailbreak yapma imkanı mevcut.
ios6 jailbreak

Dilerseniz jailbreak işlemini nasıl yapabileceğinizi anlatalım.

  • İlk olarak cihazınızın modeline neyse ona göre iOS 6.1 ipsw dosyasını indirmeniz gerekiyor.
  • Daha sonra, RedSn0w 0.9.15 beta 3 programını indirerek bilgisayarınızda yönetici olarak açın.
  • Redsn0w’u açtıktan sonar, cihazı bilgisayara bağlayın ve DFU Moduna alın.
  • Redsn0w’dan Extras >> Select IPSW yollarını izleyerek bilgisayarımızdaki ilk aşamada indirdiğiniz iOS 6.0 sürüm dosyasını gösterin. Identify (tanımlama) işlemi bitince, geri dönerek programın ilk ekranına gelin.
  • Bu ekranda, Jailbreak seçeneğini tıklayın, işlemin tamamlanmasını bekleyin. İşlem tamamlandıktan sonar install Cydia seçeneğini seçin ve next deyin.
  • Telefonunuz kapanıp açılacaktır, tekrar açıldığında telefonu tekrar kapatın. Daha sonra telefonu tekrar DFU moda alın. Tekrar ilk baştaki gibi Extras >> Select IPSW seçeneklerini seçin ve tekrar iOS 6.0 sürüm dosyasını programa gösterin. Identify işlemi tekrar tamamlanacaktır, sabırla beklemeniz gerek.
  • Tanımlama işlemi bittikten sonra, ana menüdeki “just boot” seçeneğini seçerek cihazın açılmasını bekleyin. Cihaz açıldığında, Cydia telefona yüklenmiş olacaktır.

Tekrar hatırlatmakta fayda var, iOS 6.0 Untethered Jailbreak henüz çıkmadı. Bu işlem Tethered Jailbreak işlemidir.

Ayrıntılı Jailbreak işlemleri için: www.elmadoktoru.com ‘a da göz atabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*