iOS 6.0.2 update, iOS 6.0.2 güncelleme

iOS 6.0.2 Güncellemesi

Apple tarafından, iPhone 5 ve iPad Mini kullanıcılarının yaptığı Wi-Fi problemlerinden dolayı kaynaklanan problemin giderilmesi amacıyla iOs 6.0.2 güncellemesi yayınlandı.

iOS 6.0.2 update, iOS 6.0.2 güncelleme

Apple tarafından yapılan açıklamada, güncellemenin Wi-Fi’ bağlantısını geliştirmek amacıyla yapılan bir güncellem olduğu söylendi. iPad mini ve iPhone 5 kullanıcılarının yaşadığı bu problem, Wi-Fi bağlantısı kullanırken aynı anda kullanıcının veri kotasının da kullanılıyor olması ve bağlantının yavaş olması. Apple hatanın tam kaynağının ne olduğunu açıklamazken güncelleme ile ilgili şu notlara yer verildi:

iOS 6.0.2 Sürüm Güncellemesi

Bu güncelleme ile geliştirmeler ve açık düzeltmeler yapılmıştır:

  • Wi-Fi’yi etkileyen bir hata giderildi.

Güncelleme ile ilgili detaylı bilgiyi web sitemiz üzerinden alabilirsiniz:

http://support.apple.com/kb/HT1222

iOS 6.1 sürümünden önceki son sürüm olarak tahmin edilen iOS 6.0.2 sürümünden önce bildiğiniz gibi iOS 6.0.1 sürümü 1 Kasın 2012 tarihinde yayınlanmış ve bu güncellemenin sebebinin de klavye kullanılırken yaşanan bir problem olduğu belirtilmişti.

6.0.2 güncellemesini yapmak için iPhone 5 veya iPad Mini cihazınızdan  Genel > Yazılım güncelleme adımlarını takip ederek güncellemenizi yapabilirsiniz.

Eğer güncelleme yaparken hata alırsanız işleminizi, cihazınızı iTunes’a bağlayarak tamamlayabilirsiniz.

Şu noktaya da değinmeden edemeyeceğiz, aldığımız duyumlara göre untethered jailbreak’ın 6.0.1 sürümüne gelme durumu söz konusu ve bu güncellemeyi yapanların 6.0.2’ye geçmeleri biraz sıkıntılı olacak. Bu güncelleme sizin için çok anlam ifade etmiyorsa güncellemeyi yapmanızı en azından şimdilik tavsiye etmiyoruz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*