iOS 10 Beta 4 Yayınlandı

Apple’ın WWDC 2016 etkinliğinde tanıtımını yaptığı yeni mobil işletim sistemi iOS 10 için artık geri sayım başladı. Eylül ayı içerisinde iPhone 7 tanıtımından sonra hem iPhone 7 hem de destekleyen diğer modeller için kararlı sürümünün yayınlanması beklenen iOS 10 işletim sisteminin yavaş yavaş deneme sürümleri sayısı da artmaya başladı. Kararlı sürümden önce beta sürümler adı verilen sürümlerle denemelere devam eden Apple son olarak beta 3 yayınını yapmış ve büyük oranda da hataları gidermişti. Bunun ardından ise dün itibariyle iOS 10 için yeni beta sürümü yani beta 4 yayınlandı.

Hatalar Giderildi

En başta her zaman olduğu gibi yeni beta sürümle beraber bir önceki beta sürümdeki hataların giderildiğini de belirtelim. Hataların giderilmesi bir yana dursun yeni sürümle beraber artık iOS 10 hiç olmadığı kadar da kararlı bir yapıya büründü. Kullanıcılarda oldukça beğeni alması beklenen yeni iOS 10 beta sürümünün bunun dışında da birçok yeni özelliği de işletim sistemine ekleyeceği de gündeme geldi.

Yeni Emoji Destekleri

Hataların giderilmesi ana özelliği olan yeni beta 4 sürümünün aslında iOS 10’a yeni özelliklerde getirdiğini de görmeye başladık. İlk olarak işletim sisteminin yeni versiyonuyla beraber iOS 10’a artık yeni 100 emoji daha aldı. Klavyelerde değil sosyal medya uygulamalarında da emoji değişikliklerine giden yeni versiyon ise şimdilik indiren kullanıcılardan büyük oranda beğeni aldı. Fakat yeni versiyonda da sorunların çıkıp çıkmayacağı konusunda bir bilgi yok.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*