Quick Charge 4
Quick Charge 4

iOS 10.1.1 batarya konusunda şok yaşatıyor

Apple firmasının telefonlarına ve tabletlerine getirdiği son güncelleme olan iOS 10.1.1 kullanıcıların giderek daha fazla mağdur olmasına neden olmaktadır. Özellikle son yıllarda oldukça fazla batarya konusunda şikayet alan Apple firmasının en çok merak edilen konularından olan bataryaların hızlı tüketiminin nedenleri ortaya çıktı.

Özellikle iPhone 5 serisi telefonlardan sonra çıkan modellerine getirdiği yeni özelliği olan iOS 10.1.1 güncellemesinden sonra en çok gelen şikayetlerin başında bataryaların oldukça hızlı tükendiği oluyor. Burada gelen şikayetler üzerine bir araştırma yapan firmanın yaptığı açıklama şok etkisi yarattı.

Son zamanlarda giderek artan bu taleplerden sonra iOS 10.1.1 güncellemesi üzerinde derinlenmesine araştırma yapan firmanın güncelleme içerisinde ciddi açıklar olduğunu ve buda özellikle şarj sorunlarının ortaya çıkmasına neden olduğunu gözler önüne serdi. Arka plan uygulamalarının kapanmasına rağmen halen aktif olarak çalışıyor görünmesi iOS 10.1.1 sisteminin ciddi açıklarının meydana gelmesine neden oldu.

Yeni güncelleme üstünde çalışmalarına hız kesmeden devam eden Apple firmasının iOS 10.1.2 sistemi üzerinde çalışmalara başladığı ve yakın zamanda kullanıcıların bu mağduriyet yaşadığı sorunu gidermeye çalışacağı gelen haberler arasında dikkat çekmektedir.

Şubat ya da Mart ayına doğru güncellemeyi hayata geçirmeyi düşünen firmanın bu uygulamadan sonra nasıl kullanıcıların sorunlarını giderip gidermeyeceği merak konusu olmaya başladı. iOS 10.1.1 sisteminde sadece şarj sorunu değil diğer sorunlarında meydana gelecek olması kullanıcıları tedirgin etmeye başladı. İşte iOS 10.1.1 güncellemesinin şarj sorunu ve detayları.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*