Intel, IFA 2016’da İki Yeni Nesil İşlemci Tanıttı

Berlin’de düzenlenen teknoloji fuarı IFA 2016’dan yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Ünlü işlemci teknolojileri firması Intel, yeni nesil işlemcilerini tanıttı. Şirket, Celeron ve Pentium işlemcilerin fiyat-performans açısından kullanıcıların beğenisini kazanacağını belirtti.

IFA 2016’da en hızlı gözüken firmalar arasında Intel bulunuyor. Kaby Lake’e ait üst segment Core serisinden yeni işlemcileri tanıtan Intel, işlemcilerin 14 mm geometrisinde çalıştığını ve en önemli özelliğinin enerji tüketimi konusunda tasarruflu olduğunu açıklamıştı.

Intel, işlemcilerin “Y” ve “U” serisi olarak ikiye ayrıldığını ve “U” serisinin yüksek performans ilkesiyle satışa sunulduğunu açıklayarak, “Y” serisine ait olanların ise ince tasarıma sahip olduğunu ve bunun da ultrabook platformuna elverişli bir durum olduğunu belirtti.

Intel, Kaby Lake’in ardından Apollo Lake’i de tanıttı. Apollo Lake’in Kaby Lake ile benzer yapıda olduğu söylendi. Celeron ve Pentium ailesinin yeni üyeleri arasına giren işlemcilerin 14 mm geometrisinde olduğu belirtildi.

Yapılan açıklamaya göre yeni nesil Pentium ve Celeron işlemcilerin hitap ettiği cihazlar orta segment cihazlar. Bir diğer cazip yanı da fiyatları. 2.2-2.6 Ghz işlem gücüne sahip olan işlemcilerin Pentium üyesi olanlarının fiyatı 161 dolarken, Celeron’a ait olanlar 107 dolar fiyatla satışa sunulacak. Öte yandan, yeni nesil işlemciler bu ayın ortasından itibaren raflardaki yerini alacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*