Instagram’dan yeni bir özellik daha geldi

Sosyal medyalar arasında yaşanan kıyasıya rekabetten sonra Instagram yeni özelliği ile beraber kullanıcılarına hizmet sunmaya başladı.

Akılı telefonların ekran görüntüsü alma özelliği zaman zaman kullanıcıların mağdur olmasına neden olmaktadır. Özellikle Instagram kullanıcılarının hikayeler bölümünde yer alan kısmında kullanıcıların özel bilgilerini, videoları ve fotoğraflarını paylaşmalarından sonra burada kişilerin ekran görüntülerini almalarından sonra bildirim gelecektir.

Instagram kullanıcılarının mağdur olmamaları konusunda önemli bir adım atan firmanın sunduğu bu özellikten sonra sizlerin paylaştığı bilgileri karşı taraftan ekran görüntüsü olarak birinin alması durumunda sizlere bildirim gelecek ve paylaştığınız bu bildirim sizlere anında iletilecektir. Instagram Direct olarak kullanılan bu uygulamanın aktif olarak hayata geçmesinden sonra kullanıcıların en çok mağduriyet yaşadığı bu konunun en kısa süre içerisinde çözülmesi bekleniyor.

Bu yeni uygulamanın aktif olarak başlamasından sonra artık başka bir kullanıcının hesaba aktif olarak girip burada bulunan herhangi video ve fotoğrafı alması durumunda sizlerin ekranına anlık bildirim gelecektir. Bu bildirim sonrasında sizlerin paylaşımlarının görüntüsünü alan bu kişinin sizlere zarar verme riskinin olduğunu görmeniz durumunda isterseniz şikayet edecek ve bu konuda ekran görüntüsü alan kişinin silmesine fırsat bulmuş olacaksınız. Uzun zamandır devam eden çalışmalardan sonra sizlere bu hizmeti sunan Instagram’ın bugünden itibaren son güncellemeden sonra aktif olması kullanıcıların dikkatini çekme başarısı gösterdi.

Instagram gibi bu uygulamanın Snapchat üzerinde de bulunması aslında Instagram ile Snap arasında kıyasıya bir rekabetin yaşandığını gözler önüne sermektedir. Son derece önemli olan bu uygulamadan sonra kullanıcılar bakalım nasıl bir tepki verecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*