Instagram’dan Periscope’a misilleme

Sosyal ağların başında gelen uygulamalar arasında yaşanan rekabet her geçen farklı boyutlara ulaşıyor. Özellikle son zamanlarda ciddi müşteri potansiyeli bulunan Instagram’ın canlı yayın özelliğini duyurmasından sonra kullanıcılar merakla beklemeye başladı.

Periscope uygulamasının hızlı bir şekilde giriş yaptığının düşündüğümüz zaman özellikle canlı yayın yapan kullanıcı sayısının her geçen gün artması diğer sosyal ağlarında dikkatini çekmeye başladı. Instagram uygulaması da canlı yayın özelliğini kullanıcıların hizmetine sunmaya başlayacak gibi duruyor.

Instagram’ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı canlı yayın uygulaması ile beraber kullanıcıların artık Instagram hesapları üzerinden canlı yayın yapacak olmalarından sonra uygulamanın bundan sonra nasıl bir kullanıcı artışı yaşayacağı merak konusu olmaya başladı.

Ülkemizde kullanılan canlı yayın özelliğinin en çok kullandığı alan olan spor müsabakalarının oldukça fazla takip edilmesi özellikle Lig Tv’nin maçlarının Instagram üzerinden de artık takip edileceğinin en büyük göstergesi olmaya başladı. Yakın zamanda canlı yayın özelliğini kullanıcıların hizmetine sunacak olan Instagram’ın bu uygulama üzerinden nasıl kısıtlamalar getireceğini ise henüz açıklamaması kullanıcıların merak ettiği konuların başında gelmektedir.

Canlı yayın özelliğini Periscope uygulaması tarzında kullanıcılarına duyuran ve hayata geçirmek için sistem üzerinde bulunan eksiklikleri gidermeye çalışan Instagram’ın son zamanlarda hayata geçirdiği bu yenilikler kullanıcılar tarafından oldukça fazla merakla beklenmeye baladı. İlk olarak 7 saniyelik videoları ile kullanıcıların hesaplarına erişim hizmeti sunan Instagram artık süresiz olarak canlı yayın yapma imkanını kullanıcıların hizmetine sunacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*