FAIRFAX, CA - DECEMBER 18: The Instagram logo is displayed on an Apple iPhone on December 18, 2012 in Fairfax, California. Users of the popular photo-sharing app Instagram are angered over language in Instagram's new terms of service that states that a business may use any of the users photographs in advertising without compensation to the user. The policy is set to go into effect on January 16, 2013. (Photo by Justin Sullivan/Getty Images)

Instagram’daki garip iOS sorunu çözüldü

Dijital dünyanın büyük şirketlerden bireylere kadar hepimizi ağır etkisine aldığı bu günlerde sosyal medya aplikasyonunda yaşanan bir garip sorunla karşılaştık. Hemen yayılan küçük ama garip problem sosyal medyanın günlük yaşantımızı nasıl etkisi altına aldığı gözler önüne serdi. Apple işletim sistemi olan iOS’u kullananların geçtiğimiz günlerde yaşadığı tuhaf sorun kullanıcıları korkuttu. Sosyal ağlar içinde büyük paya sahip olan Instagram’dan kaynaklandığı açıklanan sorunun kısa süre içerisinde giderildiğini gören Instagramcılar rahat bir nefes aldı.

FILE - In this Monday, April 9, 2012, file photo, Instagram is demonstrated on an iPhone, in New York. Instagram, the popular photo-sharing service that Facebook bought this year, is the target of a storm of outrage on Twitter and other sites after the company announced Monday, Dec. 17, 2012 a change in its user agreement that hinted that it might use shared photos in ads. (AP Photo/Karly Domb Sadof, File)

Fotoğraf paylaşım ve sosyal ağ sitesi Instagram’ın bir kısım kullanıcıları iOS’un son güncellemesinden sonra yüklü uygulamalar üzerinden oturumu kapatamadıklarını veya başka hesabı olanlar da hesaplar arası geçiş yapamadıklarını bildirdiler.  Aplikasyon üzerinde profil sekmesinin sağ üst kısmında yer alan dişliye dokunulduğunda açılan oturum kapatma tuşu yeni güncellemeyle bir anda yok oluverdi. Moda ikonlarının, sanatçıların, televizyon yıldızlarının vazgeçemediği ve hem ağ hem de reklam platformu olarak kullandıkları Instagram’da şirketler de yoğun bir biçimde faaliyet gösteriyorlar. Her ne kadar küçük bir sorunmuş gibi gözükse de daha önceleri reklam uygulaması bulunmadığından şirketlerin daha az bulunduğu platformda çoklu hesap da kurumsal kullanıcılar için büyük önem arz ediyor. Masaüstü bilgisayarlardan paylaşım yapılamadığı için hesaplar arası geçiş yapmak, dijital ajanslar ve kurumsal hesaplar için oldukça mühim bir konu. Neyse ki Instagram’dan kısa süre sonra sorunun takiplerinde olduğuna ilişkin bir açıklama geldi ve hemen ardından firma tarafından bir yeni bir güncelleme yapıldı. iOS işletim sistemini kullananlar için Apple App Store üzerinde yayınlanan Instagram’ın 7.19.1 sürümünü yükleyenler oturum kapatma düğmesinin yine “ayarlar” menüsüne geri geldiğini gördüler.

instagram (4)

Instagram’da küçük bir İOS sorunu deyip geçmemeli… Birçok firma pahalı yatırımlarla dijital iletişim politikalarını belirleyip buna göre adım atıyorlar ve dolayısıyla saatlerin ve hatta dakikaların önemi çıkıyor ortaya. Fenomen olarak bilinen birçok kişi bu platformdan para kazanıyor ve birçok hesabı yöneten sosyal medya işçileri için de gayet önemli. Günümüzde Apple kullanıcılarının yaşadığı küçük bir aksaklık, bazen koskoca TV’lerin sorunlarından daha önemli olabiliyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*