ios ve android

İndirilen Uygulamalar İçin Bir Araştırma

Android ve iOS arasındaki rekabeti görebilmemiz için hergün yeni bir araştırma verisi önümüze konulmakta. Bu araştırma da onlardan biri. 2013 yılı içinde indirilen uygulama sayısına gore bir sonuç analizi yapmamızı sağlıyor. Buna göre akıllı telefonlarda Android’in, tabletlerde ise iOS’un lider olacağı ortaya çıkıyor.

İki dev işletim sistemi firmasının mobil dünya içerisindeki rekabetleri sıkı bir şekilde devam ederken işletim sistemleri için yeni yapılan bir araştırma sonucunu ABI Research isimli bir şirket yayınladı. Araştırma sonucuna gore Android telefonlarda, iOS tabletlerde önde görünüyor. Toplamda 2013 yılı için tüm platformlarda 56 milyar uygulama indirme sayısına ulaşılması bekleniyor. Bunun yüzde 58’lik bir kısmı Android’in elinde bulunacakken yüzde 33’lük bir kısmı ise iOS’un elinde olacak gibi görünüyor şu anki verilere gore. Kalan yüzde 9’luk kısım ise Windows Phone ve BlackBerry OS gibi işletim sistemlerinden Pazar payı kapacaklar.

ios ve android

Tabletlerde 14 milyar uygulama indirme sayısına ulaşılması bekleniyor. Bu sayının iOS yüzde 75’ini, Android tabletler yüzde 17’sini ve Windows barındıran tabletler yüzde 4’lük kısmını alacak gibi görünüyor. %4 te diğerleri.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*