iPhone

İhtiyacınız Olacak Ücretsiz iPhone Uygulamaları

Ücretli uygulamaları bulmakta sıkıntı yaşayacağınızı zannetmiyorum. Kendi içinde seçenek sunulmuş durumda zaten. iPhone uygulamalarında ücretsiz uygulama sayısı tabi ki artıyor. Burada amaç sık ihitiyaç duyabileceğimiz uygulamaları ve işlevlerini sizlere tanıtmak. İşte sık ihtiyacımız olacak ve ücretsiz olan iPhone uygulamaları :

iPhone

 1. Google Maps : Harita konusunda en iyi uygulama.
 2. Instagram : Online fotoğraf paylaşımı yapmanız için bir uygulama.
 3. Chrome : Hızlı web tarayıcısı için alternatif.
 4. Evernote : Not alma işlemleri için yardımcı uygulamanız olacaktır.
 5. Facebook : Adı üzerinde. En büyük sosyal ağ için gerekli uygulama.
 6. Find My iPhone Apple’ın kendi uygulaması. Telefonu çalınan veya kaybolan bir kullanıcının başka bir iPhone veya iPad, iPod Touch üzerinden kendi cihazını haritalar üzerinden takip edebilmesine olanak tanıyor.
 7. Flipboard: Your Social News Magazine: Güzel bir sosyal ağ ve haber kaynağı takip aracı.
 8.  Camera Awesome: Çok geniş sayılabilecek bir kullanıma sahip olan bu uygulama ile kameralarınızı daha kullanışlı hale getirebilir, resimlerinizi daha farklı oluşturabilirsiniz.
 9.  Jasmine – YouTube Client: 3. parti bir uygulama olan Jasmine ile YouTube uygulamasını daha etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.
 10. Wikipanion: Dünyanın en büyük web ansiklopedisi Wikipedia’nın iOS için geliştirdiği, inanılmaz kolay ve etkin kullanımlı uygulaması.
 11. Twitter: Official bir twitter uygulaması ile iOS üzerinden gayet yeterli bir Twitter kullanımı sunan bir uygulama.
 12. Imo Messenger: Walkie-talkie-esque sesli sohbeti de içeren ve birçok görüntülü ve sesli konuşma uygulamasının sunduğunu da size sunabilen tam bir all in one (hepsi içinde) uygulaması.
 13. Pocket (Formerly Read it Later): Okumak veya göz atmak için zamanınızın olmadığı bir anda karşınıza çıkan makaleleri daha sonra okumak üzere sizin için saklayan bir uygulama.
 14. Dropbox: Bulut uygulamalardan Dropbox ile yedeklemek istediklerinizi bu uygulama ile yedekleyip güvence altına alabilirsiniz.
 15. Songza: Online radyo ve müzik dinleme için gerekli bir uygulama.
 16. Yelp: Konum ve yer bilgilerinize göre en yakın restoranları size listeleyip arasından seçim yaptığınızda rezervasyon bile yaptırabildiğiniz güzel ve kullanışlı bir uygulama.
 17. Foursquare: Çevrenizdeki kafe, restorant, tatlıcı, eğlence mekanları vs. birçok mekanı daha önceki yorumlara bakarak inceleme yapabilir veya bulunduğunuz mekanı siz de bu uygulamayı kulanarak yorumlayabilirsiniz.
 18. Netflix: Kota probleminiz yoksa hareket halindeyken bir televizyon dizisi, tv programı veya bir film izlemek istediğinizde WiFi üzerinden veya bulunduğunuz bir veri transfer hattından online olarak imkan sağlayan bir uygulama.
 19. Amazon Mobile : Yine adından belli online alışveriş sitesi için gerekli uygulama.
 20. Waze: Yol raporu ve trafik bilgisini anlık sizlere sunmak isteyen bir uygulama. Ülkemizde yeni yeni kullanımı başlayan uygulamalardan biri.
 21. iBooks: Kitap okumak amacı ile kullanabileceğiniz bir uygulama.
 22.  Snapseed: Mobil fotoğraf düzenleme paket uygulamasıdır.
 23. RunKeeper: Nerede bisiklete binebilirim, nerede koşabilirim, şurada koşmak istiyorum benimle gelmek isteyen varmı şeklinde sosyalliği de beraberinde getiren bir uygulama. Spor yaparken yanlız kalmak istemeyenler için sanırım ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayacaktır.
 24. Pulse: RSS, Tumblr, feed, Instagram, Flickr vs gibi şeyleri takip için geliştirilmiş güzel sayılabilecek bir uygulama.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*