icloud sifre unuttum
icloud sifre unuttum

icloud Şifremi Unuttum Çözümü

Icloud Şifremi Unuttum Çözümü

Bütün cihazlar için içeriklerimizi otomatik olarak yükleyen, saklayan ve ileten icloud şifresi; kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlıyor. Her şeyin otomatik olarak gerçekleştiği bu uygulamada kullanıcı adı ve şifreyi unutmamak çok önemli. Unutmanız durumunda ise bazı adımları izlemeniz gerekiyor.
İşte icloud şifresinin unutulması durumunda yapılması gerekenler:

 • Icloud şifresinde 3 tane yanlış giriş hakkı bulunmaktadır. Eğer 3 kez yanlış girildiyse 24 saatliğine otomatik olarak icloud kilitlenir. Bu durumda da kullanıcı adını biliyor olmanız gerek. Apple’ın resmi web sitesine giriş yaparak ilgili alandan kullanıcı adınızla işleme başlayabilirsiniz. Kullanıcı adından sonra sıfırlama için mail adresine mail gönder butonuna tıklayınız. Ancak mail bu şekilde gelmediyse; tekrar aynı yere dönüp size sorulan sorulara doğru yanıtlar vermeniz gerekiyor. Karşınıza çıkacak olan soruları doğru bir şekilde cevaplarsanız; yeni bir şifre oluşturabilir ve icloud’a yeni şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Ancak sorulardan hatırlamadığınız olur ve cevaplayamazsanız işte asıl sorun da burada başlıyor. Bu durum da yine yapılması gerekenler mevcut.
 • Faturanız ya da alındığına dair elinizde bir makbuz varsa; icloud şifrenizi sıfırlamanız mümkün.
 • Satın aldığınız kişiye erişebiliyorsanız; yine icloud şifre sorununu çözüme kavuşturabilirsiniz.
 • Eğer yukarıdakilerin hiçbirisini yapamıyorsanız; Apple Türkiye Temsilcisi’ne ulaşmanız gerekiyor. Burada size sorulan sorulara cevap vermelisiniz. 3’lü konferans şeklinde yapılan görüşmelerde karşınızdakileri ikna ederek sıfırlama maili alabilirsiniz. Burada iş biraz da size düşüyor. Mailinize gönderilen sıfırlama postası 3 saatliğine geçerli olmaktadır. icloud.com’a girerek gönderilen sıfırlama bilgilerini giriyorsunuz ve icloud kapatıyorsunuz. Daha sonra telefonun tek tuşuna ve sağ üstte yer alan tuşuna aynı anda 10 saniyelik süre boyunca basılı tutuyorsunuz. Bu şekilde bu sorun da çözüme kavuşuyor.

 

8 yorum

 1. Güzel paylaşım eline sağlık

 2. bu telefon arama olayı bayagı uzun sürdü ama sorun çözüldü tşkler

 3. bu kadar uzun süreceğine yapsınlar sifremi unuttum gibi birşey…koskocaman apple şirketine yakışmadı.

 4. süper çok sağol

 5. Valla İphone kullanıcısı olarak en çok sorun yaşadığım konu bu olsa gerek..bütün şifrelerim aklımda kalır ama bir türlü nedense apple kimliği şifremi felan tutamam aklımda..her seferindede şifre gerekir..

 6. Bende bu konuyu arıyordum icloud şifremi unuttum, ne yaptıysam şifremi bulamamıştım. Açıklayıcı ve işe yarayan bilgiler için teşekkür ederim

 7. icloud şifremi unutdum! neyapmam gerekir?

 8. arkadaşlar icloud problemine bir çözüm varmı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*