Huawei Samsung’u tahtından etti

Akıllı telefon piyasalarında yaşanan kıyasıya rekabet hız kesmeden devam ediyor. Son yıllar Apple firması ile Samsung firması arasında yaşanan kıyasıya rekabette artık Samsung tahtını başka bir markaya kaptırmak zorunda kaldı.

Samsung firmasının son amiral gemisi telefonu olan S7’de meydana gelen patlamalardan sonra firma çok büyük kayıplar yaşadı ve akıllı telefon satışlarında sırasını son yılların en çok satan modellerinden olan Huawei firmasına sırasını kaptırdı.

Dünya’nın en çok telefon satan firması olan Apple’dan sonra uzun zamandır ikinci sırada bulunan Samsung özellikle son zamanlarda ciddi kayıplar yaşayarak telefon piyasalarında kan kaybetmeye devam ediyor. Huawei ise ürettiği son telefonlar ile binlerce kullanıcının dikkatini çekme başarısı gösterdi. Bu durum karşısında özellikle Huawei 10 telefonu ile satış rekorları kıran firma sıralamada Samsung firmasını geride bırakarak Apple firmasının arından 2. sırada kendisine yer buldu. 2016 yılının son çeyreğinde açıklanan rapora göre Huawei markası satış rakamlarında büyük bir artış yaşayarak telefon piyasalarının en çok tercih edilen 2. markası olma başarısı gösterdi.

Sıralamanın açıklamasından sonra şok yaşayan Samsung firmasını sadece Huawei markası değil Vivo ve OPPO firmalarının geçtiğinin de açıklanması oldukça dikkat çekici oldu. Bu durum karşısında henüz bir açıklama yapmayan Huawei’nin gelecek yıl çıkartacağı modeller kullanıcılar tarafından merakla beklenmeye başladı. Uzun zamandır piyasalarda yer alan ve başarılı telefonları ile kullanıcıların dikkatini çeken Huawei markası bakalım gelecek yıl listenin ikinci sırasında ki yerini koruma başarısı gösterebilecek mi?

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*