HTC A9 telefonu incelemesi

Uzun zamandır merakla beklenen ve piyasalara çıktığı günden beri başarılı satış rakamları yakalayan HTC A9 telefonunun kullanıcılar için merak edilen özelliklerini araştırdık ve siz değerli okuyucularımız ile paylaşmaya karar verdik.

Telefonun piyasalarda değeri yaklaşık olarak 2500 TL ile 2000 TL arasında değişen fiyatlar ile boy gösterdiğini sizlere belirtmek isterim.

HTC A9 telefonun teknik özellikleri

Telefon son derece kibar yapısı ile oldukça başarılı bir telefon olma özelliğini barındırıyor. 143 gr ağırlığında bulunan bu telefonun en çok merak edilen özelliğini ekran boyutu oluyor. Tek elle kullanıma imkan veren HTC A9 telefonun ekranı 5 inçlik bir boyutta kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır.

Telefonun fabrikasyon çıkışında 16 GB dahili hafızası bulunurken firma bu özelliğinin arttırılabilir bir özellikte olduğunu kullanıcılarına belirtmektedir. Buda daha fazla fotoğraf ve video çekmek ve saklamak için yeterli sayılacak özellikle bir telefon olduğunu gözler önüne seriyor.

5 inçlik ekran boyutunun yanında bu telefon en dikkat çeken özelliği ise FULL HD ekrana sahip olması. 1080 x 1920 piksel çözünürlüğünde bulunan bu telefonda kaliteli videolar izleme fırsatınız bulunmaktadır.

AMOLED ekran tipi bulunan bu telefonda 1.5 Ghz kapasitesinde işlemci bulunurken 2 GB’da RAM bulunduğunu sizlere açıklamak istiyorum. HTC A9 telefonun en eksi yönü olarak ise sadece 2150 mAh kapasitesinde bulunan bataryasının olduğunu açıklamak istiyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*