HTC First, Facebook Home

Home ve First ile Facebook Beklenen Duyuruyu Yaptı

Facebook’un telefonu ve yeni özelliği bir süredir internet ortamında fısıltı haberleri ile duyulmaktaydı. Bizzat Mark Zuckerberg’in sunduğu etkinlikle beraber Facebook Home isimli bir uygulamayı  ve HTC’nin First adlı Facebook tabanlı telefonunu duyurdu.

HTC First, Facebook Home

Etkinlik Facebook’un California’daki merkezinde yapıldı. Merakla beklenen Facebook telefonu HTC First ve yeni uygulama Facebook Home kullanıcılara tanıtıldı. Internet ortamına sızdırılan görsellere benzeyen HTC First başarılı ve yine etkinlikle tanıtılan Facebook Home uygulaması ile etkileşimli bir şekilde kullanılabiliyor. Home bir işletim sistemi değil ve First de Facebook tarafından üretilen bir telefon değil. Facebook HTC First için satış hedefi olarak 10-20 milyon düşünüyor.

12 Nisan itibarı ile geliştirilen Facebook Home Google Play’den indirilebilecek. Sadece HTC First ile değil birçok Android cihaz ile çalışabilecek olan uygulama, cihazların ana ekranında ve kilit ekranında bulunacak, Facebook kullanımını oldukça kolay hale getirebilecek olan uygulama ile bildirimleri anında görme şansı ve profile doğrudan erişim şansı geliyor.

Sanırım uygulamanın tablet sürü içinde çalışmalar başlamıştır. Uygulama zaten Samsung Galaxy S4, HTC One ve Xperia Z gibi üst seviye tüm telefonlarla çalışıyor. 12 Nisan uygulamanın Google PlayStore’da indirilebilir olacağı gün ve HTC First de aynı gün satışa sunulacak.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*