Hızlı İnternet İçin Öneriler

Teknolojilerin en yeni özelliklerle sunulduğu dijital çağ ortamında hız konusu önemini her geçen gün artırıyor. İnternet bağlantı özelliği olan bütün cihazlar için hızlı bir internet bağlantısı olmazsa olmazlarımızın başında geliyor. Artık internet üzerinden hızlıca işlerimizi halledebilmek ya da sosyal ağlarda gezinti yapabilmek için beklemeye vaktimiz yok. Ne kadar hızlı erişim elde edersek o kadar memnun oluyoruz.

hizli-internet-icin-ipuclari-4

Kablolu ya da kablosuz ortamlarda internete hızlı bir şekilde bağlanıp, ulaşmak istediğimiz her veriye anında ulaşmak istiyoruz. Son günlerde 4.5G ile hız konusunda bir hayli iddialı konuma gelmiş bir ülkeyiz. Günümüzde internet hızındaki yavaşlıktan şikâyetçi olan çok sayıda kullanıcı bulunmaktadır. Bağlı olduğumuz interneti daha hızlı hale getirebilmek için deneyebileceğiniz çok sayıda yöntem bulunmakta. Bunlardan bazıları; Eğer kablosuz bir ağ üzerinden (Wi-Fi) internete bağlanıyorsanız, güncel sürücler kullanmanız öneriliyor. Diğer adıyla güncel Firmware kullanarak her geçen gün yenilenen teknolojiye ayak uydurmuş olursunuz hem de daha hızlı bir internet ortamına kavuşabilirsiniz. Modemlere güçlü antenler takarak almış olduğunuz Wi-Fi sinyallerini güçlendirebilirsiniz. dbİ değeri yüksek antenleri yine online alışveriş sitelerinde kolaylıkla bulabilir ve internet hızınızı bu yöntemle de artırabilirsiniz. Ayrıca piyasada var olan açık ya da kapalı alan fark etmeksizin metrelerce mesafeden çeken USB kablosuz ağ bağdaştırıcıları ile internet sinyallerini güçlendirebilirsiniz. Ayrıca Opera Turbo vb. web tarayıcılarını deneyerek internet hızınızı artırabilirsiniz. Wi-Fi alanını genişleten çoklayıcılar kullanarak internetin çekim alanını güçlendirebilir ve böylelikle daha iyi Wi-Fi sinyalleri elde edebilirsiniz. Tabi ki internet hızını etkileyen önemli faktörlerden biri de sinyal yayıcı özelliği güçlü olan modemler kullanmak. Modemin konulduğu yer ve sizin bağlandığınız yer de çok önemli. Modem ile aranızda fazla mesafe varsa ve ayna gibi, mikrodalga fırın gibi sinyal emici özellikte cihazlar varsa internet hızınız bundan olumsuz etkilenebilir.

hizli-internet-icin-ipuclari-3

Hızlı ve güvenli internet vazgeçilmezlerimiz arasında yerini almış bulunmaktadır. Hızlı internet için iyi bir servis sağlayıcısından hizmet almayı tercih etmek gerekir. Bunun da bölgeden bölgeye değiştiğini, bu konuda internet ve ağ istasyonlarına uzaklığın bile önemli olduğunu unutmamalısınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*