WeatherCube, Hava Durumu

Hava Durumu İçin Weathercube Kullanın

Havanın nasıl olacağı sorusu özellikle hafta sonu ve tatil planlarında öne çıkıyor. Önceden hava durumunu öğrenebilmek için haber bültenleri sonrası beklenirdi. Günümüzde ulusal televizyonlar dahi hava durumunu nerde ise saatlik olarak veriyor. Radyolarda bu duruma katılıyor. Çünkü havanın nasıl olacağı birçok insanın merak ettiği bir konu. Bir iPhone sahibiyseniz Weathercube uygulaması ile hiç kendinizi hava durumunu öğrenmek için sıkıntıya sokmanıza başka medya ortamlarına bakmanıza gerek yok.

WeatherCube, Hava Durumu

iOS platformlar için hazırlanmış bir uygulama olan Weathercube,  geometrik ögelerin kullanıldığı tasarımıyla diğer hava durumu uygulamalarından görsel olarak farklı bir yapıya sahip. Uygulama başlatıldığı zaman kullanıcıya sunulan 12 aşamalı bir bilgilendirme ile uygulamanın nasıl kullanılacağı gösteriliyor. Bu bilgilendirme tekrar izlemek de mümkün.

Uygulamanın kullanımı için ayarlar kısmına gidilebilir. Bu bölümde hava durumu listesine yeni şehirler eklemeyebilir, uygulamanın renk teması ve kullanılan birimler değiştirilebilir. İpuçları bölümünde uygulamanın kullanımını kolaylaştıracak farklı kısayollar yer alıyor. Bakmanızda fayda var. Uygulama ana ekranında şu bilgileri veriyor:

Hava durumunun ne zamana ait olduğu

Sıcaklık,r üzgar yönü ve hızı, yağış miktarı, bulutlluluk oranı ve nem oranı

Kutucuklara dokunarak o ana ait bu verilerin dışında farklı zaman dilimlerine ait bilgiler alınabiliyor.

İleri tarihli bilgiler ekran üstünden tarih kaydırılarak alınabiliyor.

Tahmin durumları haftalık alınabiliyor.

Hava durumuna ait ekran görüntüsü Facebook veya Twitter üzerinden paylaşılabiliyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*