google-hangouts
google-hangouts

Google’den Çoklu video Görüşmesi

Artık çoklu video görüşmesi yapabileceksiniz

Mobil internetin ve internet üzerinden kullanılan mesajlaşma uygulamalarının kullanılması her geçen gün artmakta. Bunu yanında akıllı telefon üzerinden mesajlaşmak artık geri planda kalmakta. Mobil iletişim sektöründe sadece mesaj ile paylaşımlarla kalmamakta fotoğraf, video ve ses özellikleri ile de kullanıcılar artmaktadır. Günümüz gençleri ile de her an fotoğraf paylaşmak artık bir ün kazanmakta. Hatta buna dayalı olarak selfie meraklıları daha çok bu uygulamaları kullanmakta.

Mobil iletişim üzerinden in kazanan uygulamalar hali ile Whatsapp ve Facebook messenger olmakta. Onun peşinden ise Skype gelmekte. Hem iş yaşantılarında hemde günlük alanda değişim gösteren evreler ile bu uygulamaların kullanıcıları artmakta.

Fakat bu uygulamaların arasında bir yenisi eklenerek Google’ın Hangouts uygulaması olmakta. Oldukça kullanışlı bir uygulamaya ev sahipliği eden Hangouts bir diğer ismi ile “G Talk” mesajlaşma servisi ile gmail ara yüzünü bu uygulama ile tamamlayıp hem mailinizi bir yandan kontrol edebilirsiniz diğer yandan ise arkadaşlarınızla yada iş için kullanabileceksiniz. Bu özellik ile maili başka sekmede açmakla uğraşmayıp direk mailinizi kontrol edebileceksiniz.

Google’nin Hangouts uygulaması sayesinde artık çoklu video görüşmesi yapılabilecek

Hangouts’un bir diğer özelliği ise gruplar üzerinden 10 kullanıcıya kadar video görüşmesi yapabilecek bir özelliğe de sahip olabilirsiniz. Bunun için öncelik olarak Hongouts’a giriş yaparak bir kullanıcı seçip sağda ayarlar butonunda yeni kullanıcı ekle seçerek başka kullanıcıyı gruba katabilirsiniz ve böylelikle grup oluşturabilirsiniz. Bir sonraki adım ise video sekmesine tıklayarak arkadaşlarınızla yada iş ortaklarınızla konferans yapabilirsiniz.

5 yorum

  1. abi çok güzel olmuş bu çok hoşuma gitti

  2. ooo harika bi haber keşke facebooktada olsa bu özellik süper olurdu

  3. teşekkür ederiz bilgiler için.

  4. Skype’ın konferans sisteminde bu özellik vardı sanırım değil mi?

  5. Teşekkürler çok güzel olmuş bunu bilmiyordum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*