Google’dan devrim niteliğinde karar

Dünya’nın en büyük teknoloji firmaları arasında gelen Google’ın geçtiğimiz günlerde aldığı karar kullanıcıların zor durumda kalmasına neden olacak.

Ülkemizde web site sahiplerinin birçoğunun kullandığı Google reklamları artık sahte haber yapan sitelerde yer almayacak. Özellikle ülkemizde bulunan birçok web sitenin sosyal medyalar üzerinden yaptığı aldatmalı haberlerden rahatsız olan kullanıcıların şikayetlerini göz önünde bulunduran Google bu tarz haberleri yapan web sitelerinden reklamlarını çekerek kullanıcıların isteklerini göz önüne almaya çalışacak.

Reklam gelirlerinden ciddi kazançlar elde etme fırsatı veren Google Adsense programı içerisinde yer alan kullanıcıların özellikle aldatıcı haberler ile kullanıcıları kandırmasından sonra aldığı bu karar özellikle web sitesi sahiplerinin zor durumda kalmasına neden olacak.

Aktif olarak ülkemizde binlerce reklam ağı bulunan Google’ın özellikle şiddet içerikli web siteleri , pornografik yayın yapan web sitelerine karşı yıllardır uyguladığı reklam politikasını bu seferde sahte haber yapacak olan müşterilerine uygulayacak olması kullanıcıların en çok merak ettiği konuların başında geliyor.

Dünya üzerinde yüz binlerce yayıncısı bulunan ve bugüne kadar çok fazla para kazanmalarına fırsat veren  Google’ın alacağı bu karardan sonra web site sahiplerinin artık yalan haber yapmaları zor olacak.

Özellikle kullanıcılar açısında son derece önemli olan bu desteğin sağlamasından sonra habercilik adı altında ortalığa atılan yanlış haberleri yapan sitelerin giderek azalacağını açıklamak istiyoruz. İşte Google’ın aldığı son derece önemli karar ver haberin detayları sitemizde.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*