Google Keep

Google Yeni Servisini Duyurdu : Keep

Adeta ben teknoloji olan her konuda varım diyor Google. Yeni servisini duyururken de yine birilerine rakip olmayı başardı. Not alma uygulaması olan EverNote sanırım karşısına Google gibi bir dev beklemiyordu. Google’un sonunda tanıttığı Keep isimli servisin temel amacı not alma. Destekçisi elbette Google bulut servisi Drive.

Google Keep

Google verimsiz olan bazı uygulamalrı kapatıyor. Ama görüldüğü üzere hemen yeni servisleri ile karşımıza çıkıyor. İşte tanıtımını yaptığı Keep uygulaması ile şimdi not alma işlemrine giriyor. Keep, web ve akllı telefonlar üzerinden çalışabiliyor. İnternet kullanıcılar https://drive.google.com/keep adresinden hizmeti alabilecekken Drive bulut  bilişim servisine entegre ediliyor. Böyle akıllı telefon sahipleri Drive kullandıklarında entegre bu hizmetten yararlanabiliyor. Android kullanan 4.2 ve üstü akıllı telefon kullanıcıları uygulamayı widget olarak telefonlarında bulacak. Android 4.0 üstü işletim sistemleri kullanan telefonlar Play Store ziyaret edip yüklemek durumunda.

Google bir video ile Keep servisin özelliklerini tanıttı. İşte o video :

Internet kullanıcılarına açık olan uygulama yukarıdaki adresten erişilebilir. Yeni Google uygulamasının Android sürümünü ise telefonununa yüklemek isteyenler buradan indirebilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*