Google Play Store

Google Play Store ve Bir Güvenlik Olayı Daha

Google Play Store ve Android güvenlik konusunda kötü bir üne sahip. Bu güvenlik olaylarına bir yenisi daha eklendi. Temple Run: OZ ve Subway Surfers isimli oyunların sahtelerinin Google Play Store üzerinde indirime açıldığı haberi duyuldu.

Google Play Store, Android cihazlar için ücretsiz – ücretli uygulama bulma şansı veren bir platform. Yeni özellikler ve uygulamalar ile haber olduğu kadar sık sık yeterli güvenlik sağlayamadığı için de haber olabiliyor. Popüler oyunlar arasında yer alan Temple Run: OZ ve Subway Surfers oyunları sanırım mağazanın son kurbanları. Sahteleri mağaza sayfalarında göründü ve indirime açıldı.

Google Play Store

FREE GAMES ismindeki geliştirici, sahte oyunları Play Store üzerinde, gerçekleriyle aynı şekildeki sayfaları tasarlayarak yükledi. Bu geliştirici bu sahtekarlıkla kullanıcıları kolaylıkla kandırıp zararlı uygulamaları akıllı cihazlara yükletiyor. İşin ilginç yanı sahte oyun sayfalarının en altında oyunun gerçek olmadığı ibaresi var. Sanırım kullanıcıların ne kadar dikkatli oldukları da bu örnekle görülebiliyor.

Sahtelerin henüz ne tür zararlar vereceği bilinmiyor. Sahte oyunları yükleyenlerin bir an önce virüs taraması yapmaları ve uygulamaları kaldırmaları öneriliyor. Sanırım kullanıcılar indirme işlemlerine hala gereken özeni göstermiyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*