Google Pixel telefonu başarı yakalayacak mı?

Akıllı telefon piyasalarında yaşanan hareketlilikten sonra firmalar arasında yaşanan kıyasıya rekabet hız kesmeden devam ediyor. Son zamanların en çok tercih edilen telefonlarının başında gelen Apple ve Samsung firmalarından sonra Google’da Pixel marka telefonu ile beraber piyasalarda yer almaya başladı.

Google Pixel telefonun özellikleri bakımından birçok firmanın telefonunu testlerde geride bırakma başarısı gösteren bu telefonun ülkemizde ne zaman satışa çıkacağı merak konusu olmaya başladı. Bu özellikleri ile beraber Apple firmasının en çok tercih edilen firma olması ve elde ettiği kar ile iştahları kabartmasından sonra Google’da son derece başarılı olan telefonundan büyük bir gelir elde etme başarısı göstermektedir.

Geçtiğimiz yıl ürettiği telefonlar ile birlikte 45 Milyondan fazla ürün satarak bu alanda lider olan Apple firmasının 4 Milyar Dolar civarında yaptığı kardan sonra Google Pixel ile nasıl bir satış rakamı yakalayacak merak konusu olmaya başladı. Özellikle Apple firmasının ürettiği bu telefonlardan kar marjının % 40 oranında olmasından sonra Google Pixel telefonunda da % 30 olarak kar marjının firmaya nasıl bir getiri getireceği merak konusu olmaya başladı.

2017 yılı içerisinde üretimine devam eden firmanın son zamanlarda en çok tercih edeceği ürünlerinin başında gelecek olan bu telefonun 20 Milyon civarında bir satış rakamına ulaşması beklenirken firmanın kar marjının ise 2 Milyar Dolar civarında olacağı bekleniyor. Bu kadar kaliteli ürün ile piyasalara çıkmaya hazırlanan bu telefonun satılmaması durumunda ise firmanın nasıl bir kaybının olacağı şimdiden merak konusu olmaya başladı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*