Google Maps 2 günde 10 milyon dedi!

Google Maps haritlar uygulaması geçtiğimiz günlerde AppStore’daki yerini almıştı. Henüz bu uygulamın yayınlanmasının ardından kısa bir süre geçmişti ki 10 milyon indirilme sayısına ulaştı.

google-maps-ios

Çeşitli istatistik sonuçlarına göre de saniye de 58 kez indirilmiş. Belli ki Google iOS’cular için yayınladığı Maps uygulamasında indirilme başarısına ulaşmış. Fakat bu rakamlar indirilme verilerini gösteriyor. Kullanılma verilerini değil. Her he kadar böyle birşey söylemiş olsam da beğenmesek bile daha kaliteli bir alternatifi olmayacak yakın zamanda. 🙂

Google’dan Jeff Huber’ın Google Plus’ta yaptığı açıklamada bu bilgilere yer verilmiş. Bir nevi Google’un sevinç göstergesi de diyebiliriz. Haklı adamlar valla ne diyelim. Apple kendi haritası için erken ve yerleşmeden düğmeye basmış olunca google da bu ortayla karışık vuruşa iyi yükseldi tabi. Kaçırır mı hiç adamlar. Her neyse geyiği bir yana Apple ‘da tabiki bu konuda geri durmayacak ve kaptırdığı topun peşine düşecektir. Heleki Tom Tom haberi doğru çıkarsa iyi bir adımı çoktan atmış bile olabilir.

Ve tahmin ediyorum ki bu Mobil Haritalar pazarı ileride daha bir çekişmeye sahne olacak. Yeni yeni rakipler bu konuya soyunup podyumda kendilerini göstemek için yarışacak. Tabiki bu durum da biz tüketim çılgınlarının işine gelecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*