Google Assistant iOS’a Geliyor!

Google’ın yapay zeka teknolojisi Google Assistant, iOS işletim sistemine geliyor. İşte tüm detaylar.

Google’ın uzun süredir kendi dijital asistanı olan Google Assistant’ı Apple’ın mobil işletim sistemi olan iOS’a getirmek istediği uzun süredir biliniyordu. Ortaya çıkan bilgilere göre kullanıcılar Google’ın dijital asistanı Google Assistant’ı iOS cihazlarında kullanmak için çok fazla beklemek zorunda kalmayacaklar.

Google’ın iOS işletim sistemine sunduğu Google uygulamasıyla birlikte kullanıcılar dolaylı yollarla Google’ın dijital asistanını kullanıyorlardı. Ancak ortaya çıkan yeni bilgilere göre artık kullanıcılar Home butonlarına bastıklarında karşılarına Siri değil Google Assistant çıkacak. Pek çok kişinin çok uzak bir ihtimal olarak gördüğü bu durum aslında mümkün olabilir.

Bilindiği gibi Apple, Apple Maps’ı duyurmadan önce Google’ın Google Maps uygulamasını resmi harita uygulaması olarak kullanıcılarına sunuyordu. Bu günler elbette ki geride kaldı ve Apple artık kendi ürünlerini kullanıcıların kullanımına sunmaya başladı. Bu anlamda Google’ın dijital asistanı Google Assistant’ın iOS kullanıcılarına doğrudan sunulup sunulmayacağı bilinmezken bu durumun çok zor bir ihtimal olduğu aşikar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*