Galaxy S7 mi, iPhone 6s mi?

Güney Kore’li Samsung firması ile Amerikan Apple firması teknoloji alanında iki ezeli rakip. Geçtiğimiz sene Apple amiral gemisi modeli olan iPhone 6s’i piyasaya sürmüştü. Bu sene ise Samsung teknoloji meraklılarının heyecanla beklediği Samsung Galaxy S7’yi tanıttı. İki telefonda birbirinden iyi özelliklere sahip. İki telefon arasında ayırım yapmak gerçekten çok zor. Bu iki son teknoloji akıllı telefon arasında kalanlara karşılaştırma yazımızla yardımcı olabilirir.

apple-samsung (1)

Samsung Galaxy S7 ve Apple iPhone 6s Tasarım Karşılaştırması

Samsung Galaxy S7 ekran boyutu olarak iPhone 6s’den biraz daha büyük. Ayrıca Samsung Galaxy S7 rakibi iPhone 6s’e göre 0.2 mm daha ince. Fakat bu farklar çok da gözle görülebilir farklar değiller. Başka bir tasarım farkına gelecek olursak Samsung Galaxy S7’de arka kamera çıkıntısının en az seviyeye indirilmiş olması. iPhone 6s’de ise bu çıkıntı daha fazla bulunuyor. Apple tanıtımlarında bu çıkıntı yokmuş gibi göstererek kullanıcıyı yanıltmıştı ve bu sebeple çok eleştrilmişti. Ayrıca Samsung Galaxy S7, daha önce Galaxy S6 Edge’de bulunun kavisli ekran tasarımı ile bir adım öne çıkıyor.

apple-samsung (4)

Samsung Galaxy S7 ve Apple iPhone 6s Donanım Karşılaştırması

Akıllı telefonların en önemli özelliklerinden biri de performans. Performansı en çok etkileyen donanımlar ise kuşkusuz işlemci ve RAM. Samsung Galaxy S7, Exynos 8890 işlemciye sahip. Buna karşın iPhone 6s dünyanın en başarılı mobil işlemcisi olarak görülen Apple A9 işlemciye sahip. Samsung Galaxy S7, 4 GB RAM’e sahip yani 2 GB RAM’i bulunan iPhone 6s’in tam iki katı. Fakat iOS işletim sisteminin başarılı bellek kullanım özelliği sayesinde bu RAM farkı performansa yansımıyor.

Kameralara geldiğimizde ise iki telefonda da arka kamera olarak 12 MP kameralar mevcut. Fakat Samsung Galaxy S7 düşük ışıkta bile başarılı çekim yapabilen kamerası ile bir adım önde gözüküyor. Ayrıca Samsung Galaxy S7 mobil bir cihazda ilk kez kullanılan çift piksel özelliğine sahip. Batarya konusunda Samsung Galaxy S7 bariz bir üstünlüğe sahip. Samsung Galaxy S7, 3000 mAH kapasiteli bir bataryaya sahip iken iPhone s6 1715 mAH kapasiteli bataryaya sahip.

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*