Firefox iPhone İle %40 daha hızlı

Dünyanın en gelişmiş web tarayıcısı olarak kendini tanımlayan ve kullanıcıları için sürekli kendisini yenileme hedefiyle çalışan açık kodlu Firefox, bilgisayar dünyasında hem Windows hem OSX hem de Linux bünyesinde kendini kanıtlamıştı. Üstelik bu web tarayıcısını kullanıcıya ücret gerekliliği olmadan sunarken herkesin kolayca eklenti yapmasına da imkan tanıyordu. Bu gelişmelerin üzerine mobil pazarında da kendine yer edinen Firefox, ilk olarak Android platformunda yerini almıştı. Sonrasında iOS için de bir uygulama yapan Firefox, iPhone dünyasında yer almak istedi.

İOS İçin Firefox Güncellendi

Eskiye oranla Firefox, öne çıkan özellikleriyle rakiplerine büyük bir fark atmak için kolları sıvadı. Yapılan güncelleme ile %40 daha hızlı bir tarayıcı olması, buna bakılarak da %40 CPU ve %30 da Ram’ı daha tasarruflu kullanıyor olması kullanıcısı için bir artı sağlıyor. Yine kullanıcıların hoşuna gidecek bir diğer özellik ise; adres çubuğundan bir internet sitesini ararken çok kullanışlı bir ara yüze sahip olması. Bir başka özellik olarak da herhangi bir web sayfasında gezinirken başka bir sitede kolayca arama yapabiliyor olmasıdır. Ayrıca birçok arama motoru sitelerini kendi arama motoru site listenize ekleyerek dilediğinizde kolayca onlar üzerinden de arama yapabiliyorsunuz. Güncellemenin getirdiği güzel bir yenilik ise gezinmesi kullanışlı, eklenmiş bir menü mevcut. Yanlışlıkla kapattığınız bir sekmeyi geri açma şansınız, Firefox’un bu sürümünde sizlere sunulmuş.

Favori Siteleriniz Elinizin Altında

Firefox yeni sürümüyle istediğiniz favori sitenizi kolayca uygulama üzerinden bulup ziyaret etme imkanını kullanıcılar için sunulan bir güzellik daha olarak nitelendirebiliriz. Yine dilediğiniz web sayfasını “ana sayfa yap” özelliğini kullanarak programın açılışında karşınıza çıkacak olan ilk sayfa olarak atayabilirsiniz.

Özetle; İOS için getirilen bu güncelleme, popüler internet tarayıcısı olan Safari’ye rakip gibi görünüyor. Firefox uygulamasının bu güncelleme ile sınırlı kalmayacağı ortada… hem CPU hem de Ram kullanımında büyük bir avantaj yakalayan bu yeni sürüm, PC’deki gibi ün kazanmak istiyor. Güncelleme, şu andan itibaren kullanılabilir durumdadır. AppStore üzerinden indirip rahatça deneyimleyebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*