Faturalarınızı Düşürmek İçin İpuçları

Tüm cep telefonu operatörleri ne kadar kampanya yaparsa yapsın, verdikleri internet ve konuşma görüşmeleri yeterli gelmiyor. Limitlerimiz ne kadar artarsa artsın her ay sonu aldığımız fatura sonrası şok ile kendimize gelecek ay dikkat edeceğimizin sözünü veriyor, ama aynı şoku her ay sonu yaşamaya devam ediyoruz. Kendi aramızda konuşmak için o kadar çok konu ve neden var ki engel olmak imkansız. Peki her ay sonu şok geçirmemek için neler yapmamız gerekiyor. Sizi fatura düşürme taktikleri konusu hakkında aydınlatmaya çalışacağım.

Bu taktiklerden ilki olarak artık çoğu telefonda güzel bir özellik olarak üzerlerinde hazır sunulan limit kontrol uygulaması. Bu uygulama ile aylık kullanacağınız internet kotasını belirleyebiliyorsunuz. Her ay belirlediğiniz tarihte sıfırlanan bu limit doldurulduğu zaman telefonun cep telefonu hattı üzerinden veri kullanımı otomatikman kapatıyor. Bu sayede tarifeniz üzerinden mevcut hakkınızdan fazla kota kullanmamış oluyorsunuz.

telefon-faturasi-neden-cok-geliyor

Fatura düşürme taktikleri ile ilgili ikinci olarak size önerim dikkati her zaman elden bırakmamanız. Belirli zaman dilimleri arasında örneğin on günde bir kez de olsa, operatörünüzün *# şeklindeki ufak kombinasyonlu arama özelliği ile yada web sitesi üzerinden online işlem kısmından zaman zaman kalan haklarınızı kontrol etmeniz. Bu sayede hem limit hakkınızı öğrenirsiniz hem de gönül rahatlığı konuşabilirsiniz.Ayrıca bazı operatörlerde, müşteri hizmetlerini arayarak yada web online sayfalarında seçim yaparak internet limiti dolduktan sonra internet kullanımını engelleyebilirsiniz. Buda fatura aşımını engellemek adına yararlı olabilir.

cep-telefonu-ve-internet-faturasi

Bir başka tavsiyem arama görüşmelerinizi imkan oldukça; Skype, Whatsapp, Viper gibi programlar aracılığı ile internet üzerinden konuşmanız. Zaten günümüzün çoğu zamanını iş yerimizde yada evimizde geçirdiğimiz bu dönemde maalesef bu imkanımızdan yararlanmıyoruz. Özellikle wifi üzerinden yapacağımız bu görüşmeler faturamıza oldukça kar sağlayacaktır. Bunun yanında artık çoğu cafe ve restoran tarzı işletmeler de bu hizmeti müşterilerine ücretsiz sunmaktalar.

cep-telefonu-faturasi-nasil-odenir

Son olarak vereceğim tavsiye ise eğer kullandığınız operatör üzerinde bir yıldan fazla abone olarak bulunuyorsanız operatörünüzü arayarak mevcut tarife üzerinizden %20 indirim ricasında bulunun. Eğer kabul edilmeme gibi bir durum meydana gelirse aynı teklifin başka operatör tarafından sunulduğunu ve önerinizin kabul görülmemesi sonucunda o operatöre geçiş yapacağınızı tatlı bir şekilde dile getirin. Emin olun bu eylem çoğu kez işe yaramıştır.

Fatura düşürme taktikleri adına vermiş olduğum bu önerilerin işinizi göreceğinden eminim. Bunları uyguladıktan sonra gelecek ayki faturanızı aldığınızda bana teşekkür edeceğinizi bildiğim gibi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*