Facebook’tan yalan haber yapanlara kötü haber

Dünya’nın en çok kullanılan sosyal ağlarından olan Facebook özellikle hayatımızın büyük bir bölümünde yer kaplamaya başladı. Son yıllarda giderek artan kullanıcısı sayısı ile büyük bir pazar haline gelen ve Milyarlarca kullanıcının yakından takip ettiği haberleri bulmamıza neden olan Facebook’ta yaşanan haber kirliliği sonrasında Facebook yeni bir yapılanma içerisine gideceğini açıkladı ve kullanıcılarına yalan haber veren sayfaları kapatma kararı aldı.

Özellikle son yapılan ABD Başkanlık seçimlerinde çok fazla yalan haberin  yer aldığı sosyal platformda kullanıcıları aldatıcı haberlerin olmasından sonra harekete geçen Facebook’un bu karardan sonra ne gibi yaptırımlar uygulayacağı merak konusu olmaya başlamışken bugün gelen haber bu tarz haber yapan kişilere kötü bir durum yaşattı.

Ellerinde bulunan milyonlarca hayran sayfalarında yapılan paylaşımlardan sonra son derece rahatsı olan kullanıcıların şikayetlerini değerlendiren Facebook özellikle ülkemizde de bu tarz haber yapan birçok sayfanın ve web sitenin bulunduğunu açıkladı.

Türk kullanıcıların son derece rahatsız olduğu bu durum karşısında çalışmalarına hız kesmeden devam eden Facebook bakalım gelecek günlerde nasıl çalışmalar yaparak sayfalar üzerinde yaptırımlarını başlayacaklar.

İlk olarak ülkemizde bu tarz sitelerden yapılan yönlendirmelerden gelecek olan reklam gelirlerini kesmesi planlanan Facebook’un alacağı bu karardan sonra bakalım sayfa sahipleri nasıl yaptırımlar ile karşı karşıya kalacaklar.  Yakın zamanda temizlik yapacak olan Facebook için yalan haber yapan sitelere kötü haber.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*