Facebook’a Poke Uygulaması Geldi

Facebook için kullanıma sunulan yeni bir uygulama olan POKE ile kullanıcılar birbirleriyle biraz daha farklı bir şekilde mesajlaşabiliyor. Aslında kullanım olarak whatsapp!ı andıran poke, mesajlaşırken biraz da kendine has özellikler de barındırıyor.

facebook-poke-uygulama

Özellikle gönderilen mesajı, görseli veya video’yu karşı tarafın kaç saniye görebileceğini belirleyebiliyor olmanız çok eğlenceli. Gönderdiğiniz iletiye verdiğiniz süre ile karşı taraf görebiliyor ve süre dolduğunda mesaj penceresi kapanıyor ve görmek istese bile tekrar göremiyor.

Poke uygulaması gerçekten ilgi çekici bir iOS uygulaması olarak karşımıza çıktı. Bir diğer güzel yanı da espriye uygun bir telaffuzunun olması. Örnek ile vereyim ki telaffuzunu bilmeyenler de o unutulmaz replik üzerinden anlasınlar. “Ağa Poke’u üzerine Poke olur mu?” 🙂 Affınıza sığınarak yazdım.

Uygulamamızın bir diğer güzel yanı da her ileti geldiğinde mesaj uyarı sesi olarak telefonunuz konuşuyor ve “POKE” diyor. İlginç olan kısmı ise bu sesin sahibinin, Facebook’un kurucusu ve sahibi Mark Zuckerberg‘e ait oluşu. 2 saniyelik bir ses kaydı ile iletilerinizi karşılıyorsunuz.

Bu uygulama ile facebook’un efsane dürtme olayı da geri dönmüş oluyor. Uygulama ile bahsettiğimiz gibi arkadaşlarınızı dürtebilir, mesaj, resim ve video gibi iletiler gönderebilirsiniz. Uygulamanın tutacağını düşünüyoruz. Şimdilik sadece iPhone ve iPad için gelmiş olsa da yakında Android için de gelebileceğini tahmin ediyoruz. Uygulamanın nasıl kullanıldığını da aslında tahmin etmek zor değil. Biraz kurcaladığınızda rahatlıkla çözebilirsiniz. Ancak iPhonedo‘nun güzel video tanıtımını da koyalım ki hem eğlenin hem öğrenin 😉

Poke uygulaması ve kullanım videosu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*