Facebook batarya düşmanı çıktı

Akıllı telefonların hayatımıza her geçen gün giderek girmesinden sonra kullanıcılar telefonlarında birçok özelliği kullanmaya devam ediyor. Özellikle son yılların en çok kullanılan uygulamaların başında gelen ve Dünya’nın en çok kullanılan sosyal medyalarının başında gelen Facebook hakkında bugün ortaya atılan iddia gündeme bomba gibi düştü.

Akıllı telefonların içerisinde yer alan uygulamalar telefonlarımızı bir bilgisayara gibi kullanmamıza imkan verdiğinden dolayı kullanıcılar sosyal medya hesaplarına telefonları ve tabletleri üzerinden giriş yapmaktadır. Araştırma şirketlerinin yaptığı bir araştırmadan sonra özellikle akıllı telefon kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konuların başında gelen batarya sorununun ana nedeninin Facebook olduğu ortaya çıktı.

Android ve İOS işletim sistemlerinin oldukça fazla kullanıldığı günümüzde özellikle bu telefonları kullanan kullanıcıların en çok kullandığı uygulama olan Facebook telefonların bataryalarında ciddi sorunları tetiklediği ortaya çıktı.

Telefon bataryalarının 2000 mAh ve 3000 mAh arasında değişkenlik gösterdiğini düşündüğümüz zaman birçok kullanıcı telefonlarını gün içinde en az ikinci kez şarj etmek zorunda kalmaktadır. Ancak burada bunun en büyük nedeninin Facebook olduğunun açıklanmasından sonra kullanıcıların özellikle akıllı telefonlarda Facebook uygulamasını daha az kullanmaları durumunda telefon bataryalarında ciddi tasarruf sağlama imkanı yaptığı sizlere açıklamak isteriz.

Facebook uygulamasını gün içerisinde aktif olarak kullanan kullanıcıların bataryalarının en az yüzde 20’sini Facebook’a ayırdıklarını belirtmek istiyorum. Bu yüzden telefonlarının bataryalarının uzun süre gitmesini isteyen kullanıcıların yapması gereken Facebook uygulamasını biraz daha az kullanarak yada kullandıktan sonra arka plan uygulamasını kapatmak olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*