En İyi Mobil Tarayıcıyı Seçmek İçin 5 Yöntem

Bilgisayarların yerlerini artık akıllı telefonlar almaya başlamıştır. Hemen hemen bütün işlemlerin bu akıllı telefonlar yardımı ile yapılabilmesi olanağı bulunduğundan çoğu zaman bilgisayarlara ihtiyaç duymamaktayız. Hal böyle olunca telefonda kullanılan internet tarayıcıları ve uygulamalar da büyük önem taşımaktadır.

Bilgisayar aracılığıyla internete erişebilmek için tercih edilebilen bütün internet tarayıcılarında benzer işlemler yapılması seçeneği olduğundan bilgisayarda kullanılan internet tarayıcısının hangisi olduğunun pek de bir önemi bulunmaz. Kimi durumlarda işlevsel özellikleri bulunan tarayıcıların farklılıkları ortaya çıkıyor olsa da bu farklılıklar yine de fazla dikkate alınmayabilir. Ancak bu durum telefonlar üstünde dikkate alınmayacak bir durum değildir. Sınırlı bellek kapasitesi ve işlemci sebebiyle mobil cihazlarda tercih edilecek tarayıcıların seçilmesine dikkat edilmelidir.

Bilgi Senkronizasyonu İşlevi

İnternet tarayıcılarının önemli bir bölümü bilgisayarlarla senkronize şekilde çalışmaktadır. Ayrıca geçmişe, uygulama verilerine, yer imlerine farklı platformlar üzerinde kolaylıkla ulaşılmasına yardımcı olmaktadır. Bu sebeple Opera, Chrome ve Dolphin gibi popüler olan tarayıcılar senkronizasyon özelliği sağlamaktadırlar.

Güvenlik Önlemleri

Tarayıcı verilerinin gizliliği, kişisel birlilerin korunabilmesi gibi özelliklerin bir tarayıcıda olması önem teşkil etmektedir. Bütün bilgilerin aktarıldığı tarayıcıların verileri iyi koruması ve başkalarının eline geçmesine engel olması gerekmektedir. Bu sebeple internet tarayıcısının sağladığı filtreleri ve güvenlik önlemlerini inceleyebilirsiniz.

Ekstra Özellikler

Pek çok tarayıcı standart özellikler sağlamalarının yanında kendi geliştirdikleri bazı servisleri de kullanıcıların hizmetine sunarlar. Ram tasarrufu, düşük pil tüketimi, reklam önleme, veri tasarrufu gibi önemli özellikleri içeriyor mu diye kontrol edilmelidir.

Tasarım

Sağladı özelliklerin yanında sahip olunan tasarım da kullanıcıları etkilemektedir. Hoş görünen tasarımdaki tarayıcılar tasarımlar kullanıcıların seçimleri arasında yer alıyor.

Kullanıcı Kitlesi

Pek çok tarayıcı seçeneği bulunmakta ve hepsinin de milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. Bu sebeple kullanıcı sayısı az, bilinmedik ve hitap ettiği kitle sınırlı olan tarayıcıları tercihleriniz arasında çıkarabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*