En Çok Kullanılan Android Cihazlar

Bilindiği üzere Android işletim sistemi kullanabileceğimiz en iyi işletim sistemlerinden biri. Bu yüzden bir çok telefon üreticisi bu işletim sistemini tercih ediyorlar. Ancak Android işletim sistemini kullanan telefon firmaları ve modelleri oldukça fazla. Bu nedenle size Android cihazlar hakkında biraz bilgi vereceğim. Android denilince akla en başta gelen üç büyük firma var; Samsung, HTC ve Sony. Bu firmalar sürekli olarak yeni model çıkarmaya devam ediyorlar. Fakat bu ara tutulan modellerinden bahsedelim.

android-telefon-modelleri

Samsung’un en çok tercih eden modelleri; Note 5, A Serisi ve en yeni çıkan ürünü olan S7 ve S7 Edge. Samsung’da Edge modelleri genellikle tasarımı sebebiyle tercih edilirler ancak bu çerçevede özelliklerinin de hakkını vermek gerekir. Note serisi Samsung’un özel çıkardığı bir seridir ve bu seri haricinde hiçbir modelinde kalem eklentisi yoktur. Bir Note kullanıcısı olarak Samsung Note serisinin hayatımı kolaylaştırdığını söyleyebilirim. Eğer siz de not almaya ihtiyaç duyuyo, aynı zamanda araştırmayı ve kendinizi geliştirmeyi seviyorsanız Note serisi size uygun. Duyduğunuz bir sözü, bilmediğiniz bir sözcüğü ya da bunu mutlaka izlemeliyim dediğiniz bir filmi yanınızda not defteri ya da kağıt taşımak zorunda kalmadan not alabiliyorsunuz. Ayrıca bu özellik sayesinde ekran görüntülerinin üzerine yazılar yazabiliyor ve bunları arşivleyebiliyorsunuz.

23-xperia-zr

Biraz da size Sony cihazlardan bahsedeyim. Sony’nin çığır açan su geçirmez özelliği bir çok insanın gönlünü fethetti. Bu özellik Z serisi modellerinde bulunmakta. Su altında fotoğraf ya da video çekmek gibi istekleriniz ya da özel ilgileriniz varsa su altı fotoğraf makinesine gerek kalmadan bu şekilde fotoğraf çekebilirsiniz. HTC ise bu konuda diğer telefonlara nazaran daha serttir. Hem kullandıkları materyaller hem de içerik olarak fazla değişime müsaade etmez. Özellikle M9 modelinde kullandıkları hoparlörlerin yüksek derecede iyi olması noktasında diğer markalardan bir sıfır önde diyebiliriz. Ayrıca sağlam bir tasarımı ve kasası olduğu da gözle görülebilen bir gerçek.

Yukarıda bahsettiğim özelliklerden kaynaklı Android işletim sistemini kullanan firmaların en çok tercih edilen modelleri bunlardır. Siz de Android telefon kullanmak istiyorsanız bu modellere bir göz atın derim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*