ebola-virusu

Ebola Virüsüne Teknolojik Çözüm

Afrika bölgesinde daha çok yaygın olması sebebi ile bir çok kıta da bu virüse karşı müdahale etmeye başlamıştır. Bu çalışmalar teknoloji ile de büyük bir gelişime adapte olmaktadır. Teknoloji sektöründe oldukça genişlemekte olan giyilebilir akıllı cihaz kapsamında bünyesi etrafında hızla gelişmektedir. Son zamanlarda ülkeler üzerinde hızla yayılan Ebola virüsüne destek sağlamak amacı ile  akıllı yara bandı geliştirmişlerdir. Sağlık sektöründe bir çok gelişim evreleri ile yine karşımıza geçecek ve ilgilerini üstüne toplayacak gibi.

 

ebola-virusu

ebola-virusu

Proje kapsamında giyilebilir akıllı yara bandı ile yapım aşamasında oldukça geniş bir çalışma kapasitesine yön vermekte olan bu bandın hastalar üzerinde tutulan kayıtları ve tüm ölçümleri bir tane küçük bant üzerinde toplanarak hastanın seyrini izlenebilirliğini açıklığa kazandırıp bu seyir halinde tedavi yöntemleri sağlanacaktır. Ayrıca bu bant bu akıllı cihaz sayesinde anlık ölçümleri de yapabilecek ve kayıtlarını tutabilecektir. Bu akıllı yara bandı içerisinde bulunan veri tabanı ve USB bağlantısı ile bilgisayar üzerinden kayıtlara göz atılacak.

 

Peki bu akıllı yara bandın fiyatı ne kadar?

 

Yurt dışında satışı yapılan ve tüm ülkelere de ticaretini sürmek için büyük çabalar sağlayarak sağlık sektörü de yani USAID uluslar arası ürün geliştirme proje kapsamında satış fiyatını 100 dolar olarak belirlemiştir.

 

USB üzerinden bağlantı sağlanan bu cihazın bilgisayara taşınarak şarz edebilirsiniz. Pil ömrü ise 7 ile 10 gün arasında değişmektedir. Bu gelişim evresi ile Ebola virüsü gibi bir çok virüs ile de yenilenen teknoloji ile gelişecek gibi gözüküyor.

5 yorum

  1. Tek Yönlü Bebek Arabaları

    Teşekkürler baya faydalı oldu

  2. Gerçekten böyle bir şey olacağı aklımın ucundan geçmezdi.

  3. Açıkcası ebola ile ilgili yarabandının fiyatı çok yüksek görünüyor. İlerleyen zamanlarda bu yüksek maliyet düşürülmeli bence…

  4. Teşekkürler çok güzel bir iş

  5. Natural World Set

    Aslında sadece ebola için değil vücudumuz da ki herhangi bir anormallikte direk uyarı verse güzel olurdu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*