Daha İyi Fotoğrafa Ulaşmak İçin iPhone Kamerasıyla İlgili Bilmeniz Gereken 10 Özellik

İphone severler en çok kamerasının kalitesini öve öve bitiremezler. Yüksek çözünürlük ve anı yakalama hızı ile fotoğraf çekmeyi sevenler için ideal cihazlardan biridir. İphone kamerasını kullanırken yapacağınız birçok işlem fotoğraflarınızın daha göz alıcı olmasını sağlayacaktır.

Daha iyi fotoğrafa ulaşmak için İphone kamerasıyla ilgili bilmeniz gereken 10 özellik nelerdir bunlara bir göz atalım;

Fotoğraflarınızda ızgara özelliği kullanarak simetrik fotoğraflar elde edebilirsiniz. Özellikle ızgara çekimleri simetri bakımından yardımcı olacaktır.

Cihazın flashını kullanarak çektiğiniz fotoğraflarda daha aydınlık kareler yakalamak için farklı bir İphone kullanıcısından yardım alabilirsiniz. Her iki cihazında flashlı olarak fotoğraf çekmesi fotoğrafların daha canlı gözükmesini sağlayacaktır.

Fotoğraf çekerken ya da video çekerken ekrana dokunarak çekimin ışığını rahatlıkla ayarlayabilirsiniz. Bu sayede çektiğiniz fotoğraf ve videolar ışık yönünden oldukça göz alıcı olacaktır.

Fotoğraf çekerken dikkat çekmek istediğiniz obje üzerine ekrana uzun dokunarak objeyi netleşmesini sağlayabilirsiniz. Aynı profesyonel makineler gibi işlem yapabileceğinizi unutmamalısınız. Işık ayarını obje üzerinde netleştirebilmenizi sağlayacaktır.

Seri çekimler yaparak en iyi kareyi almanıza yardımcı olan İphone kamerası fotoğraf çekme tuşuna uzun tıkladığınızda en iyi kareleri sizin için çekerek seri bir çekim yapmanızı sağlayacaktır.

Selfie çekimleri en çok ilgi gören çekimler olduğundan İphone kamerasının zaman ayarlaması sayesinde farklı kareler elde etmenize yardımcı olacaktır. Zamanlayıcı sayesinde çektiğiniz fotoğrafların kaliteleri daha fazla olacaktır.

iphone-camera

İphone kameralarında yer alan HDR özelliği fotoğraflarınızın aydınlık ve karanlık olmasını otomatik olarak ayarlayabilmektedir. Bu sayede fotoğraflarınızda otomatik aydınlatma daha iyi fotoğraf çekimleri yapmanıza yardımcı olacaktır.

İphone kameralarının bir diğer özelliği de zoom yapma özelliğidir. Fakat video kalitesinde düşme olduğu için özellikle video çekimlerinde zoom işlemi tercih edilmemektedir.

Daha iyi fotoğrafa ulaşmak için İphone kamerasıyla ilgili bilmeniz gereken 10 özellik sayesinde daha canlı ve gerçek fotoğrafları çekebilirsiniz. Profesyonel fotoğraf çekmek isteyenler için İphone kamera aksesuarları size yardımcı olacaktır. Fotoğraf ve video kalitesi yüksek çözünürlükte olduğu için çoğu kişi İphone cihazlarını tercih etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*