USA, New Jersey, Jersey City, Close-up of hands using smartphone

Çift Hatlı İphone

Birden fazla telefon hattınız var ya da sık sık yurtdışı seyahatlerinizde, gittiğiniz ülkeden geçici hat almanız daha ekonomik olabiliyor. Ama sadece bir tane iPhone sahibisiniz ve diğer hattınız için ikinci bir telefon daha taşımak zorundasınız. Ya da, kullandığınız telefonda sürekli sim kart değişikliği yapmak gibi, hiç de pratik olmayan çözümlerle idare etmeye çalışıyorsunuz.

iphoneda-yenillik

Maalesef, iki ( veya daha fazla ) telefon hattı olanların en büyük sıkıntısı; iPhone dahil pek çok akıllı telefon modelinin çift hat kullanımına imkan vermemesi. Ya da mevcut talebe rağmen bu yönde modeller sunmadaki yetersizlikleri. Ancak, bu konuda piyasada bulunan; destek ya da tamamlayıcı olarak sınıflandırabileceğimiz ürünler görebiliyoruz. Bu da sonuç olarak, çift sim kartı aynı telefonda kullanma sorunumuzu giderme konusunda büyük avantaj. Bu tip ürünler, telefonumuza dışarıdan eklenebilecek şekilde hazırlanmış aparatlar olarak üretiliyor ve satılıyor. Ancak, söz konusu iPhone olduğunda, bu tip harici ürünlere; hem çok sık rastlamıyoruz, bulsak bile çok da gözü kapalı alıp kullanamıyoruz.

Fakat son günlerde edinilen bilgilere göre; Kickstarter tarafından satışı ( bağiş karşılığı olarak da geçiyor ) yapılan ve iPhone6 / 6S modelleri için üretilmiş, telefon kılıfı olarak kullanılan ve çift sim kart desteği veren ürünün oldukça talep gördüğü.

Kısaca Kickstarter’ın ne olduğuna baktığımızda, yaratıcı fikir ve projeleri olan insanların toplanmasını ve seslerini duyurmalarını sağlayan; Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan bir oluşum ve platform. Sunulan projeler, uygun bulunması durumunda, ilgili internet sitesinden tanıtımı yapılıp, hedef kitleye ulaşması sağlanıyor. Projenin hayata geçmesi için gerekli bağış toplandığında da, bu bağışlar proje sahibi ya da sahiplerine iletiliyor.

apple-iphone

İşte bu platformda öne çıkan ve çift hat sorununu ortadan kaldıran ürünün adı da; Duplex iPhone 6 telefon kılıfı. Cihaz özelliklerine baktığımızda; iPhone 6 ve 6S ölçülerine uygun şekilde tasarlanmış olup, çift sim kart kullanımını mümkün kıldığı gibi içinde barındırdığı 1800 mAh batarya ile ek güç kaynağı görevi de görüyor. Verilen bilgiye göre; en az 49 Dolar bağış yapan kişiler bu kılıfı alabiliyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*