Canon’un İşe Yarar Appstore Uygulamaları

Apple Appstore denizinde her gün yüzlerce uygulama yayınlanmakta. Bu uygulamaların yarısının gerçekten yararlı, eğlenceli ve kullanışlı olduğunu söylesekte yarısına yakın olanlarının da boşa çıkarıldığını ve hatta tamamen para tuzağı amacıyla yapıldığını kimse inkar edemez. Bu yazımızda Canon firmasının çıkardığı, oldukça kullanışlı olan 4 uygulamasından bahsedeceğiz. Canon’un yeni appstore uygulamalarının üçü tahmin ettiğiniz üzere fotoğrafçılık ile alakalı bir tanesi ise yazıcı cihazları ile kullanılabileceğiniz bir uygula. Eğer dilerseniz gelin bunlara bakalım.

canon

Bahsedeceğimiz Canon’un yeni appstore uygulamalarının ilki Canon Camera Connect ismindeki oldukça yararlı ve kullanışlı uygulaması. Bu program sayesinde Canon marka olan fotoğraf makinanıza ipadiniz ile wifi yoluyla bağlanarak, cameranızın içindeki fotoğraflara erişebiliyor ve hatta bu fotoğrafları ipadinize yada iphonunuza yükleyebiliyorsunuz. Ayrıca cameranızın vizörünü görüntüleyerek çekim işlemi yapabilmenize de olanak sağlıyor. Gerçekten de vizörün görmüş olduğu aynı görüntüyü ve aynı kaliteyle karşılaşıyorsunuz. Bunun yanında çekimi yapılan fotoğraflarınızın ikinci olarak bahsedeceğimiz uygulaması olan camera online foto album isimli program üzerinden kullanabildiğiniz Canon’a ait bir web platformuna yüklemeler yapabiliyorsunuz. Bu uygulamada yüklediğiniz fotoğraflar için albümler oluşturabiliyor, aynı zamanda da bu albümleri mail olarak paylaşımlarda bulunarak kişilerin albümde ki fotoğrafları görüntüleyebilmelerini sağlıyorsunuz. Tabi ki bu özellikleri kullanabilmeniz için fotoğraf makinanızın da bu teknolojiyi karşılaması gerektiğini unutmayın.

app-store

Üçüncü olarak bahsedeceğimiz uygulamamız fotoğrafçılığa yeni başlayanlara özel bir uygulama. Fotoğraf makinanız yok diye de üzülmenize hiç gerek yok. Tamamen bir fotoğraf makinası simülasyonu olan Canon Eos Rehberi isimli bu uygulama da fotoğraf makinesinin enstantene, beyaz dengesi, diyafram gibi ayarlamalarda denemeler yapabilmenize olanak sağlamakta. Uygulama içersin de yaptığınız denemelerle fotoğrafçılık bilginizi genişletebilirsiniz

Dördüncü uygulamamız ise ofis çalışanlarını hedef almış. Canon Print Business ismiyle karşımıza çıkan bu uygulamada ipadinizle bir belgeyi camerasından tarayarak wifi ile bağlandığınız ağ üzerindeki yazıcınızı uygulama üzerinde aratıp bulması ve yazıcıyı seçmeniz üzerine direk olarak seçtiğiniz yazıcı üzerinden belgenizi yazdırabilmenizi sağlıyor.

Oldukça kullanışlı gördüğümüz canon’un yeni appstore uygulamalarının bu uygulamalarının sizin için yaralı olabileceğini düşünüyoruz. Hiç olmazsa bir göz gezdirmenizde yarar var.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*