Bulut Verilerinizi Kontrol Etmek İçin Kullanabileceğiniz 5 Ücretsiz Servis

Yeni nesilde dosya saklanması hizmeti sunan bulut servisler, verilerin internet ortamında silinme derdi olmadan saklanmasını sağlamaktadır.

Dropbox ve Google Drive türündeki bulut servisler sayesinde önemli belgeler, fotoğraflar ve diğer bütün içerikler internet ortamında saklanabilmektedir. Bulut servislerde ücretli şekilde hizmet satın alınmadığı zaman, hizmet sağlayıcısı sizlere kısıtlı bir alan ayırır ve bu kısıtlı alanı kullanmak durumunda kalırsınız.

MultCloud

Multcloud’a kaydolunarak, bütün bulut hesaplarının tek bir platform üstünde yönetilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca, dosyaların hesaplar arasında transfer edilebilme imkânı da sağlayan bu serviste aynı bulut servise birden çok hesabın eklenmesi de mümkünüdür. Google Drive, Dropbox, OneDrive, SugarSync, Amazon S3, Box, WebDav, Copy, Bitcasa, FTP/SFTP, CloudMe, Yandex, Cubby, HiDrive, MyDrive, BaiDu, WEB.DE servislerini desteklemektedir.

CloudHQ

Google Apps, DropBox, Salesforce, Office 365, Amazon S3, Egnyte gibi servisleri destekleyen CloudHQ hizmeti, internet üstünden çalışmaktadır ve bütün hesapların senkronize şekilde kullanılarak verimliliğin arttırılmasını amaçlamaktadır.

AnyCloud

Son derece kapsamlı olan bu bulut serviste, kolaylıkla aynı anda bütün sosyal medya, e-posta ve bulut hesapların arasında içerik yönetiminin yapılabilmesini sağlamaktadır. Gmail, Google Drive, Facebook, Dropbox, Box, İnstagram, OneDrive, Google+, Outlook, Salesforce Files, OneDrive for Business, Sharepoint Online, Barracuda Copy, Jive, SugarSync, HubSpot Files, Sharefile, SMB, Shtterfly, Flickr, Picasa, Snapfish, Azure Storage, Alfresco, SmugMug, Azure Storage, CMIS servislerini desteklemektedir.

ZeroPC

Bütün bulut verilerinin tek bir platformda yönetilerek saklanabilmesini sağlayan ZeroPC Dropbox, Facebook, Google Drive, Evernote, Box, İnstagram, Flickr, Photobucket, Recood, SugarSync, Picasa, SkyDrice servislerini desteklemektedir.

File Request

Bulut depoya başkalarının katkı sağlanması istendiği zaman herkese açık bir klasöre belge eklenebilir. Dropbox’ın az bilinen bir özelliği olan bu özellikle herkese açık bir klasör oluşturularak dosya talebi belirtilebilmektedir. Fakat klasör içindeki belgeleri değiştirme veya silme gibi işlemlere izin verilmemektedir. File Request adlı Chrome uzantısı bunun yapılabilmesine olanak tanır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*