Bu Programlar Pil Düşmanı

İnsanların teknolojiden beklentileri en uzun zamanda en yüksek performans olarak belirlenmiştir. Kısa sürede çok eylem başarmak da bir başarıdır ancak bu süreçte kalan eksikler, kaliteli bir hizmetin alınamadığının emaresidir. Bu doğrultuda üretilen tüm teknolojik ürünler, bilgisayarlar, televizyonlar ve cep telefonları başta olmak üzere uzun süreli batarya ömürlerine önem vermeye başladıkları bilinmektedir.

Tüm dünyada en çok tercih edilen telefon markalarından olan İphone, batarya ömrüne çare bulmaya çalışmaktadır. Bünyesine indirilen uygulamaların yüksek şarj tüketme kapasitelerine sahip olması prestijini düşüren parametrelerden olmaktadır. IPhone’ların pilini sömüren uygulamalar denildiğinde akla gelen uygulamalar ise;

SPOTİFY

Son 3-4 yıldır oldukça popüler olan evrensel müzik paylaşım uygulaması olan spotify, IPhone’ların pilini sömüren uygulamalar sınıfında birinciliğe oynamaktadır. Spotify uygulamasında istenilen müziğin istenilen an açılabilmesi, özellikle Premium hesaplarda çevrimdışı kaydederek dinleyebilme özelliği her ne kadar muhteşem bir buluş olsa da batarya ömrünü mahvetmektedir. Spotify, Wi-Fi ile entrgre çalıştığı için aynı anda telefonun bir çok özelliğini aynı anda çalıştırmasından dolayı aşırı tüketim sağlamaktadır.

November 11, 2014 - File - A debate has taken center stage in the industry thanks to the decision by Taylor Swift to remove her entire catalog from Spotify. Calling streaming outlets like it 'a grand experiment,' Ms. Swift told Yahoo in an interview last week: 'I'm not willing to contribute my life's work to an experiment that I don't feel fairly compensates the writers, producers, artists and creators of this music.' Ms. Swift sold nearly 1.3 million copies of her latest album, '1989,' in its first week on sale, giving a talking point to critics who believe that Spotify, for all its hype, is not necessary for success. Pictured - Feb. 25, 2014 - Berlin,  Germany - The logo of the music streaming service Spotify in Berlin. (Credit Image: © Britta Pedersen/DPA/ZUMAPRESS.com)

İNSTAGRAM

Dünyaca ünlü fotoğraf ve video paylaşım sitesi olan İnstagramın milyonlarca kullanıcısı bulunmaktadır. Her saniye çeşitli dallarda paylaşımların yer aldığı uygulama da IPhone’ların pilini sömüren uygulamalar klasmanında başlarda yer almaktadır. Uygulamanın çalışma prensibine göre takibe alınan tüm sayfalarda yer alan içeriklerin direk gösterilmesi, başka bir deyişle eklenen videoların direk oynatılmaya başlaması batarya azalmasına büyük etkisi olan bir durumdur.

FACEBOOK

Facebook, herkes tarafından bilinen, özellikle ülkemizde hemen hemen herkes tarafından kullanılan, geniş yelpazede ve her dalda paylaşım yapılabilen bir site. Bu uygulamanın yazılım diline göre telefon uygulaması kullanılırken arka planda daima yenilenme sağlaması, batarya düşmanı bir özellik taşımaktadır.

pil-sömüren (1)

TWİTTER

Her saniye gelişmelerin yaşandığı dünyada bu gelişmelerin herkes tarafından takip edilmesi gerekmektedir. Bu takibatın sağlanabilmesi için birincil uygulama olarak hizmet veren Twitter, hesap sahipleri tarafından dünyanın dört bir tarafından sağlanan haber içerikleri ile birlikte telefonda kapsamlı bir kullanıma sahip olduğundan dolayı batarya ömrüne direk etki etmektedir.

pil-sömüren (4)

Bu uygulamalar gibi genel anlamda oyunlar ve bu uygulamalarda geçirilen zamanın da pil tüketimlerine direk etki ettiği unutulmamalıdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*