Bu Kez Snapchat Kopyaladı!

Özellikle gençlerin çok fazla ilgi gösterdiği sosyal medya platformları arasında yer alan Snapchat bu sefer pek çok özelliğini kopyalayan Instagram’dan kopya çekti.

Sosyal medya uygulamaları kendilerini sürekli olarak güncelliyor. Özellikler genç kitlenin tercih ettiği Snapchat’in en önemli özelliklerinden birisi olan Hikaye özelliğinin Facebook’un sahip olduğu tüm sosyal medya uygulamalarına gelmesinin ardından Snapchat’te kendini yeni özelliklerle güncellemeye devam ediyor.

Son güncellemeyle birlikte kullanıcılarına dört yeni özellik sunan Snapchat’in bu yeni özelliklerinin bazıları tamamen Instagram’dan kopyalanmış olduğu görülüyor.

Snapchat’in yeni özelliği sayesinde kullanıcılar tıpkı Instagram’da yaptıkları gibi paylaşımlarına link ekleyebilecekler. Kullanıcıların takipçileri hikayeyi yukarı doğru kaydırılıp direkt olarak linke erişebilecekler.

Snapchat’e gelen bir diğer özellik ise ses filtreleri. Daha önce sadece belli video efektlerinde kullanılan ses değiştirme efektleri şimdi ayrıca kullanılabilecek. Kullanıcılar hoparlör sekmesine tıklayarak seslerini diledikleri gibi değiştirebilecekler.

Ayrıca yeni güncelleme ile birlikte kullanıcıların fotoğraf ya da videolarına arka fon ekleme olanağı da sağlandı. Kullanıcılar için sunulan son özellik ise coğrafi filtreler.

Snapchat’in daha önce sunduğu coğrafi filtrelerden daha gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkan yeni Coğrafi filtrelerin n önemli kısmı ise 5.99 dolardan başlayan fiyatlardan satılıyor olması.

Bakalım Snapchat’in bu son güncellemesiyle birlikte Instagram’a kaybettiği kullanıcılar geri dönecek mi ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*