Apple Samsung Rekabeti

Bu Kez Patent Şoku Samsung’a

Daha önceden kilit açmak için kaydırma patentinin Apple firmasına ait olduğu yönündeki iddia Alman Mahkemesi tarafından reddedilmiş ve patent geçersiz kılınmıştı. Apple bir şok yaşamıştı. Şimdi ise sıra Samsung’da.

Apple Samsung Rekabeti

Apple hakkında kararı veren Alman Federal Patent Mahkemesi bu kez Samsung için sıkıntı yaratabilecek olan karara imza attı. Dava konusu için başvuru Apple firmasından gelmiş. Apple’ın başvurusu üzerine Samsung’a ait bir patentle ilgili inceleme Apple başvurusu üzerine Alman Federal Patent Mahkemesi tarafından yürütülmüş. Başvuru incelemesi sonucunda Samsung’un elinde bulunan 3G teknolojisiyle ilgili patent için iptal kararı verilmiş durumda. Patent ile bir mobil iletişim sistemi içinde yer alan ve veri transferi yapan cihazlar ve ilgili yönteme ilişkin teknolojiler tarif edilmekteydi.

Mahkeme henüz gerekçeleri açıklamadı ama Samsung sözcüsü şimdiden haklarına korumak için her türlü yasal yollara başvuracaklarını söyleyerek temyize gidileceğinin sinyalini şimdiden verdi. Apple her zaman olduğu gibi sessizliğe bürünmüş durumda. Samsung’a patent konusundaki ilk şok değil aslında bu. İngiltere mahkemelerinden de benzer bir karar daha önceden çıkmıştı. İptal edilme nedeni, daha önce patenti alınmış teknolojilerle ilgili olması ve basitçe yeni bir teknoloji tarif etmemesini gerekçe göstermişti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*