BTK internet adil kullanım kotasına el attı

BTK (Bilgi Teknolojileri Kurulu) yeni bir kararla internet adil kullanım kotasına el attı. Söz konusu tarifelerdeki 50 GB ‘lık bir adil kullanım kotası aşıldığında hızları büyük oranda düşüyor ve bu da biz kullanıcılarda çok sinir bozucu oluyordu.

İşte BTK yeni aldığı bir kararla adil kullanım kotasında bazı değişiklikler uyguladı. Bu yürürlüğe göre 16 GB ‘lık bir hız tarifesi kullanan müşterilerin paketleri de 200 GB adil kullanım kotasına yükseltildi. Bu karar aslında Türk Telekom ve BTK tarafından alınmış gibi bişey. Çünkü bu belirleme için BTK Türk Telekomdan yeni bir tarife belirlenmesini istedi. Türk Telekom da bunu yapıp BTK’ya sundu. Diğer internet servis sağlayıcıları da muhtemelen bunun gibi yeni internet tarifeleriyle kullanıcılarını rahatlatmaya yönelik kararlar alırlar.

adil kullanım kotası

BTK’nın aldığı kararı buradan okuyabilirsiniz. Ayrıca şunu da belirtmek lazım ki hala adil kullanım kotasının olması bile biz kullanıcıları çok mutlu eden bişey değil. Belli ki sınırsız olması da internet servis sağlayıcılarının işine gelmiyor. Umarım daha iyi güncellemelerle daha da özgür bir kota anlayışına kavuşuruz..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*