BMW’den Süpriz

Dünyanın önde gelen markalarından olan BMW teknoloji konusundaki ilerlemesi dur durak bilmiyor. BMW, Android uygulama Entegrasyonunu açıkladı. Spotify uygulamasını sanırım bilmeyen kalmamıştır. Müzik severler için kendi şarkı listelerini yayınlayabildikleri bu uygulama, büyük bir kesimin tercihi olmaktadır. BMW, 7 serisinin yeni sedan modellerin de Android telefonlarda da kullanılan Spotify uygulamasına benzer bir müziğe dair uygulamaları otomobilde bulunan kontrol ara yüzü üzerinde kullanıcılarına kontrol imkânı verecek iken böylelikle ile şoförlerin telefonla olan uğraşına bir son getirmiş oluyor. Trafik kazalarının neredeyse %70’i buna bağlı iken aslında bu son derece mükemmel düşünülmüş bir uygulama olarak insanların hizmetine sunulmuş bulunmaktadır. Bu uygulama sayesinde telefonunuza sürekli bakmak için gözünüzü yolda ayırmanıza gerek de kalmayacak.

bmw (2)

Bu özellik şimdiye kadar otomobil devi kabul edilen BMW tarafından zaten sağlanıyordu fakat bu yalnızca iOS platformu içindi. Bu açıklama sayesinde uygulamanın iOS ile sınırlı kalmayacağını da meraklılarına duyurmuş oldu.

Bu uygulamanın ise Android Auto ile kesinlikle karıştırılmaması gerekmektedir. BMW, Android uygulama Entegrasyonunu açıkladı ancak daha öncesinde zaten hem Apple CarPlay hem de Android Auto için destek vereceğini açıklamıştı.  Bu yeniliklerden yararlanmak istiyorsanız tabii ki de Google Play’i kullanarak BMW Connected adındaki uygulamayı öncelik olarak indirmeniz gerekmektedir. Sonrasında ise hemen hemen herkesin bildiği gibi telefonunuz ve otomobilinizi eşleştirmeniz gerekiyor. Kullanıcı ara yüzü üzerinde tamamlayacağınız entegrasyon sonrasında, kullanıcı artık istediği gibi uygulamayı kullanabilecek durumda olacaktır.

bmw (3)

Aslında bu durum biraz AppLink sistemine sahip Ford marka otomobiller de gördüğünüz sisteme benzerlik göstermektedir. Aslında Toyota marka otomobiller de kullanıcı ara yüzünü yönetmek için fırsat sağlamak amacı ile aynı şekilde AppLink ve SmartDeviceLink adına sahip olan versiyon bulunmaktadır.

bmw (1)

BMW, Android uygulama Entegrasyonunu açıkladı tabii ki bu durum sadece BMW 7 serisi ile sınırlı kalmayacağını belirten yetkililer ileri ki zamanlar da diğer modellere de bu uygulamanın görüleceği bildirildi. Özellikle de yolculuk esnasında müzik dinlemekten vazgeçmeyen sürücüler için sürekli değişim yapmak adına yoldan bakışlarını ayırmalarını engelleyecek olan bu özellik merak la beklenmekte.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*