BlackBerry İle Apple Anlaştı

Akıllı telefonlara geçiş döneminde istediği başarıyı bir türlü yakalayamayan BlackBerry son dönemde bir hayli düşüş yaşamaya başlamıştı. Firma yetkilileri tarafından açıklanan bilgiler ve bağımsız raporlama şirketleri tarafından elde edilen bilgilerle beraber %40-50 bandında da değer kaybetmeye başlayan BlackBerry, son dönemde de bu alanda yeniden başarı elde edebilmek için yeni modellerini de piyasaya sürmeye başladı. Geçiş dönemini tamamlamak için artık Android işletim sistemi kullanmayı da tercih eden BlackBerry, yine de istediği başarıyı elde edememişti. Firma ise bu dönemde artık yavaş yavaş Apple çatısı altına girmeye başladı.

Otomobil Anlaşması

Bu noktada Apple ile BlackBerry arasında yeni bir anlaşma daha imzalandı. Yapılan anlaşmayla beraber Apple’ın artık sürücüsüz otomobiller ve otmobil teknolojileri için BlackBerry ile anlaşmaya vardı. Yapılan anlaşmayla beraber iki firmanın otomobil üretmeye başlayacağı da idia edildi. Tabi bunun sadece Apple adı ile mi yoksa bilinen bir marka ile yapılacak anlaşma sonrasında başka bir marka ile mi piyasaya sürüleceği bilinmiyor.

Çalışanlar Apple’a Geçiyor

BlackBerry anlaşmadan sonra ise bazı sistemlerin değiştiğinin de bilgisini verdi. Neler değişti şirket ne kadar kendini topladı bilinmez ama gelen haberlere göre artık şirket çalışanları da Apple’a transfer olmaya başladı: Bu durumda Apple’ın dev firmayı satın alacağı yönünde iddialarda gündeme gelmeye başladı:

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*