Birkaç Adımda Android Telefon Hızlandırma

Mobil sektörün devlerinden olan ve Google’ın geliştirmekte olduğu Android işletim sistemini bilmeyenimiz yoktur. Elimizde ki bu cihazlarda zamanla donmalar ve yavaşlamalar oluşuyor. Bu durumlarda kullanıcıları çıldırtacak seviyelere ulaşıyor. Kullanıcılar format atmak atmakta çözüm buluyor. Ancak format atmadan önce yapılabilecek birkaç işlem var bu konuda. Hadi hep birlikte Android telefonları hızlandırma rehberine başlayalım.

adroid-uygulamar

1-) Eski mesajlarınızı silin. Android cihazlarınızda bulunan ve işinize yaramayan mesajları silmekle işe başlayabilirsiniz. Özellikle de gereksiz olarak bildiğimiz spam mesajlarını silmenizin faydası olacaktır.

2-) Resim ve video çekmeyi, o anları kaydetmeyi hepimiz çok seviyoruz. Ancak çok fazla sayıda olan anılarımız telefonunuzun yavaşlamasında büyük etken. Bu sebepten dolayı anılarınızı bilgisayarlara veya herhangi bir depolama aygıtına taşımanız ve telefonunuzun galerisinden çıkarmanız telefonun rahatlamasına yardımcı olacaktır.

android-telefonlari-nasill-hizlandiririz

3-) Arama geçmişleri, çerezler ve internet geçmişinizi silin. Telefonlar internete girmeye başladığından beri hepimiz doyasıya internet kullanmaya başladık. Telefonlarımız kolaylık sağlaması açısından internet geçmişini kendi hafızasında tutar. Şifreler, girdiğimiz sayfalar, girdiğimiz şifrelere kadar. Uzun bir zaman sonra oluşan bu kayıtlar telefonun hafızasında büyük yer kaplayacağından dolayı yavaşlamaya neden olmakta. Arama geçmişlerinizi, çerezlerinizi internet tarayıcısı ayarlarından silebilirsiniz.

4-) Google Play Store’dan indirdiğiniz uygulamalara dikkat edin. İndirmeye çalıştığınız uygulamalarda virüs olabilir. Bu yüzden indireceğiniz uygulamaların popülerliğine ve yorumlarına dikkat edin. Ekstra olarak okuduğunuz yorumlarda uygulamanın sorunlarını öğrenebilirsiniz. Düşük popülerliğe ve kötü yorumlara sahip uygulamalardan uzak durun.

yavaslayan-andoidler

5-) Google Play Store dışında ki sitelerden uygulama indirip telefonunuza kurmamanızı tavsiye ediyoruz. Virüsler yine burada da devreye giriyor. Ve telefonunuza zarar verebiliyor.

6-) Virüs bulaşmış hafıza kartlarını biçimlendirmeden telefonunuza takmayın. Virüs bulaşmış hafıza kartları takar takmaz telefonunuzda etki gösterecektir. Veya sizin kullanımınızda olan ve virüs bulaşmış hafıza kartlarını telefonunuzdan çıkarın ve biçimlendirin.

android-telefonlari-hizlandirma-yollari

7-) Virüsler büyük etken telefonunuzda. Aslında her alanda virüsler tehlikeli. Android telefonlarınızı hızlandırmak için virüslerden uzak durun. İnternet sitelerinden virüs bulaşabilir. Bu yüzden girdiğiniz sitelere dikkat edin. Güvenliği tehdit edici sitelere girmeyin.

😎 Telefonunuzu sürekli güncel tutun. Üretici firma tarafından gönderilen güncelleştirmeleri telefonunuza geciktirmeden kurun. Bu güncellemeler hız düzeltmeleri, şarj sorunu problemleri veya kullanılışa dair problemleri düzeltmekle beraber yeni özellikler de kazandırabilir telefonunuza.

android (3)

9-) Telefonunuz aniden donmaya başladıysa son kurduğunuz uygulamalardan, girdiğiniz sitelerden veya Bluetooth aracılığı ile aldığınız verilenden şüphelenin. Sorunu bulana kadar temizlik yapmanız gerekiyor.

10-) Son olarak uzun süre açık kalan telefonlarda garip sorunların oluşabileceği gibi yavaşlama problemi de görülebilir. Bu yüzden telefonlarınızı uzun süre açık tutmayın. 3 günde bir yeniden başlatmanız gerekiyor.

Verdiğimiz bu yöntemler sayesinde Android telefonlarını hızlandırma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde de olmuyorsa maalesef telefonunuza format atmanız gerekecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*