Apple’ın Son Modeli Serisinin En İncesi Mi Olacak

Akıllı telefon firmalarından şüphesiz en çok merak edilen ve takip edileni olan Apple, yeni telefonu iPhone 7’yi piyasaya sürmek için sabırsızlanıyor. Eylül ayında tanıtılması beklenen yeni amiralin bazı özellikleri şimdiden dışarıya sızmaya başladı bile. Teknoloji meraklılarının dört gözle beklediği yeni Apple telefonunun özelliklerinde ne gibi değişiklikler olacak?

Apple’ın-son-modelı

Apple yeni telefonunda çok büyük değişikliklere gidilmeyeceğini duyurmuş olsa da gelen yeni bilgiler bunun aksini iddia ediyor. Apple’ın merakla beklenen yeni telefonunun şuana kadar ki tüm telefonlarının en incesi olacağı yönündeki dedikodular hız kesmeden yayılıyor. Peki bu iddiaların neticesinde kullanıcılar ne düşünüyor?

Apple’ın-Son-Modeli (4)

Apple’ın piyasaları kasıp kavuran her ürün tanıtımı öncesi kullanıcılardan gelen yorumlar sürüm sonrasını da etkilediğinden teknoloji pazarı yorumları üretici firmayı derinden etkileyecek boyutlara ulaşıyor. Peki kullanıcı daha da inceltilerek gelecek olan bu telefon hakkında ne düşünüyor? Uzmanlardan gelen yorumlara göre son çıkan iPhone olan 6S’in mevcut inceliği 7.1 mm. Yeni gelecek modelin ise inceliğinin 6-6.5mm arasında olacağı öngörülüyor. Bu da demek oluyor ki ya içeriği daha da inceltilerek performanstan taviz verilecek ya da kullanıcıların korkulu rüyası olan batarya performansı derinden etkilenecek.

Herkesin bildiği üzere iPhoneların batarya performansı tüm kullanıcıların canını sıkan önemli bir sorun. Yeni gelecek model olan iPhone7 de ise bu eksiği kapatmak yerine incelik pahasına performanstan ödün verilecek mi sorusu meraklılarının kafasında oluşan büyük bir soru işareti.

Apple’ın-Son-Modeli (1)

Ayrıca iPhone6 modelinin ilk çıktığında yaşanan diğer bir sorun da bazı telefonların bükülüyor olmasıydı. Şimdi merak edilen bir diğer husus da yeni modelde gidilecek olan inceltme politikasının telefonun esnekliğine ne kadar zarar vereceği. Kullanıcılar esneklik ve batarya performansı hakkında önemli soru işaretlerine sahip olsalar da, Apple bildiği yoldan şaşmayarak verdiği karardan vazgeçmeyecek gibi duruyor. Öyleyse piyasadaki dedikoduların durulabilmesi için yapılacak tek şey ürünün ilk tanıtımı için daha önceden belirtilmiş olan tarihi, Eylülü beklemek olacak. Yine de o zamana kadar Apple ve yeni amirali hakkında sızacak olan bilgilerin ve tartışmaların ardı arkası kesilmeyeceğini bilsek de firma tarafından yapılacak olan açıklamaların takipçisi olarak kalmanızı öneriyoruz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*