Apple’ın Kurucusundan iPhone 7’ye Eleştiri Geldi

iPhone 7’de kulaklık girişinin olmaması Apple’ın kurucularından Steve Wozniak’ı kızdırdı! Şirketin kurucularından olan ve şimdilerde şirkette çalışmayan Wozniak, kulaklık olmamasını büyük bir eksiklik olarak değerlendirdi.

Kablosuz kulaklıkları sevmediğini söyleyen Wozniak, bluetooth bağlantısının ses kalitesini düşürdüğünü belirtti. Kendisine ait özel üretilmiş bir kablolu kulaklık kullandığını dile getiren ünlü isim, iPhone 7’de kulaklık girişinin olmamasını kablolu kulaklık kullanan kişilerin hoşuna gitmediğini anlattı.

Wozniak yine de kulaklığından vazgeçmeyeceğini ve Lightning adaptörü kullanacağını söyledi.

Wozniak, kablosuz kulaklığı tek bir şartta kullanabileceğini söylüyor. Bluetooth 2 gibi bir teknolojinin geliştirilerek iPhone’daki ses kalitesinin arttırılması durumunda kablosuz kulaklığı kullanabileceğini belirtiyor. Wozniak son olarak USB-C girişinden övgüyle söz ederek ses konusunda geleceğin USB-C’de olduğunu ve Apple’ın da bu teknolojiyi kullanması gerektiğini aktarıyor.

 

Bilindiği gibi iPhone 7’de kulaklık girişi bulunmuyor ve bu sistem kablosuz kulaklık aracılığıyla, bluetooth üzerinden kullanılıyor. Bu konuda kablolu kulaklık kullanmaya alışkın olan kişiler iPhone 7’nin bu özelliğini eleştiriyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*