Apple’ın HomePod’una Karşı Samsung Kendi Akıllı Hoparlörünü Geliştirmeye Başladı!

Apple geçtiğimiz ayın başlarında akıllı hoparlörü olan HomePod’u tanıtmıştı. Apple’ın bu hamlesinin ardından Samsung’un da benzer bir hamle içinde olduğu ortaya çıktı.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung özellikle Harman’ı satın aldıktan sonra ses alanında çok daha iddialı ürünler geliştirmeye başladı. Apple’ın WWDC 2017 etkinliğinde tanıttığı ve öncesinde Google ile birlikte Amazon’un da tanıttığı kendi dijital asistanlarını kullanıcıların evlerine getiren hoparlörlere bir yenisi daha Samsung tarafından ekleniyor.

Daha önce önemli haber platformlarından birisi olan The Wall Street Journal’in haberine göre Samsung kendi dijital asistanı olan Bixby destekli hoparlörü için çalışmaları son sürat devam ediyor.

Amazon’un ilk olarak 2014 yılında sunduğu Amazon Alexa’nın ardından diğer teknoloji şirketleri de bu tarz ürünlerini kullanıcılarının kullanımına sunmaya başlamıştı. Özellikle Google’ın Google Home ürününü sunmasının ardından Apple’da kendi dijital asistanı Siri’nin bulunduğu HomePod ürününü WWDC 2017’de tanıtmıştı.

Samsung’un Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modelleriyle birlikte tanıttığı Bixby sanal asistanının ikinci sürümünün gelecek aylarda tanıtılması beklenirken Samsung’un bu hoparlörünün Harman tarafından üretileceği düşünülürse oldukça gelişmiş özelliklere sahip olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Samsung’un şimdilik Vega kod adına sahip olan bu hoparlörüne dair ilerleyen günlerde yeni detayların ortaya çıkması bekleniyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*