Apple’dan Yeni Video Uygulaması Geliyor

Teknoloji devi Apple, Snapchat ve Instagram’ın gerisinde kalmamak için benzer bir uygulama hazırlığı içerisinde olduğunu duyurdu.
Bilindiği gibi Instagram, yeni geliştirdiği “Hikayeler” özelliği ile Snapchat’e rakip olmuştu. Ünlü sosyal medya devlerinin gelişimlerinin arkasında kalmak istemeyen Apple da bu alanda yeni bir uygulama hazırlığında. Instagram, Snapchat’i kopyaladığı yönünde eleştirilere neden olmuştu. Kullanıcıların her anlarını paylaşmalarını sağlayan yeni yeni uygulamalar geliştirilmeye devam ediyor. Son gelen haberlere göre Apple da bu alanda çalışmalara başladı.
Bloomberg’den Mark Gurman’ın haberine göre Apple, kullanıcıların çektikleri videolara filtreler, yazılar ve çizimler eklemesini sağlayacak. Tıpkı Snapchat’te olduğu gibi kullanıcıların takipçilerine daha eğlenceli paylaşımlar yapmasını hedefleyen Apple, bunun için kolları sıvadı. Ayrıca yayınlanacak olan videoların kayıttan 1 dakika sonra yayınlanmasını hedefleyen Apple, bu sayede paylaşımların hızlı olmasını sağlayarak kullanıcıları memnun etmeye çalışacak. Oldukça basit ve kullanışlı bir arayüz tasarlayan Apple; Twitter, Facebook gibi trend sosyal medya sistemleriyle de ortak bir çalışma yürütebilir.

Şu an için uygulamanın adı veya yayınlanma tarihi belli değil ama şirket kendi içinde testlerini yapmaya devam ediyor.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*