Apple’dan Süpriz Bu Sefer Oyun Severlere

Apple bir yandan rekabet bir yandan patent savaşları darken geliştirmelere yetişebiliyor. iOS kullanan cihazların kullanımında oyun severleri memnun edecek yeniliklere gidiliyor. Apple’ın geliştirmeye çalıştığı ve yakın bir zamanda piyasaya çıkarmaya çalıştığı yenilik, tek başına satılacak bir oyun denetimi.

reklam

Aslında her ne kadar oyun denetiminin neye benzediği veya çıkış tarihi belli olmasa da Apple böyle bir çalışmanın içerisinde olduğu gerçeği artık söylenti olmaktan çıkmış durumda. San Francisco’daki 2013 Game Developers Conference’ta birden fazla kaynak Pocket Gamer’a açıklamalarda bulunmuş ve bu açıklamalara göre Apple yetkilileri bu oyun denetimi konusunda  geniş bir destek sağlamak için şirketin planlarını bir süredir geliştiricilerle paylaştığı ifade ediliyor. Nisan’daki iPad veya iTV etkinliğinde Apple tarafından bir oyun denetimi bizlere sunulabilir.

Böyle bir oyun denetimi ciddi oyun platform haline gelen iOS cihazlar için bir gereklilik gibi görünüyor. Çıkabilecek oyun denetimi ile iOS ve Apple TV platformları daha geniş bir oyun yelpazesine kavuşacak gibi görünüyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*