Apple’dan OLED ekran teknolojisi geliyor

Apple firmasının yeni telefonlarda değişiklik yapacağı dilden dile dolanıyor. Uzun zamandır üzerinde uğraştığı kavisli ekran olan OLED teknolojisini hayata geçirmek için çalışmalarına devam eden Apple firmasının yakın zamanda bunu kullanıcılarına duyuracağını açıklaması merakların giderek artmasına neden oldu.

Son olarak iPhone 7 ve Plus modellerini çıkartan firmanın özellikle Samsung firmasının başını çektiği OLED teknolojisi üzerinde uzun süren çalışmalarının meyvelerini çıkartacağı 10 farklı model üzerinde deneyecek gibi duruyor.

OLED ekran özellikle kavisli olma özelliği ile beraber en çok tercih edilen ekranların başında gelmektedir. Ekran olarak son derece dikkat çekici görüntüsü ve kaliteli görüntüleri ile beraber kullanıcılar özellikle Apple firmasının çıkartacağı telefonları beklemeye başladı. Bu ekran teknolojisinin özellikle daha ince görüntüsü ve şık tasarımı ile oldukça dikkat çekici olmasından sonra kullanıcıların hizmetine 1 yıla kadar sunulması bekleniyor.

Apple iPhone 9 modellerinden sonra hayata geçmesi beklenen bu özelliğin gelmesinden sonra telefonlarının fiyatlarında ciddi artışlar yaşanması bekleniyor. Ülkemizde en pahalı telefonlar listesinde her zaman ilk sırada bulunan bu telefonların yapımcısı Apple’in OLED ekrandan sonra nasıl bir fiyat tarifesi çıkartacağı merak konusu olmaya başladı. İşte son zamanların en çok tercih edilen ekran teknolojisi olan OLED teknolojisinin yakın zamanda çıkacağının haberleri merakla beklenmeye başladı.

Ancak bu OLED teknolojisine sahip ekranlarda kırılma olasılığına karşılık çalışmalar hızlı bir şekilde devan ediyor. İşte Apple firmasının çıkartacağı telefonların ekran kapasitesi ve firmanın müşterilerine sunacağı detayları.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*